MENÜ

Fc Will Uğur Tütüneker'in sözleşmesini feshetti

Son yıllarda Türk oyuncuları kadrosuna katan İsviçre'nin FC Will kulübü 'Futbolda Fethullahçı Yapılanma' soruşturması ile ilgili olarak hakkında gözaltı kararı çıkan teknik direktör Uğur Tütüneker'in sözleşmesini feshetme kararı aldı.

24 Ağustos 2016, Çarşamba 17:59 Son Güncelleme:
- A +
Fc Will Uğur Tütüneker'in sözleşmesini feshetti
Son yıllarda Türk ve  bir dönem Türkiye'de forma giymiş yabancı oyuncuları kadrosuna katan İsviçre'nin FC Will kulübü, takımın teknik direktörülüğü görevinde olan Uğur Tütüneker'in sözleşmesini feshettiğini açıkladı. 

FC Will'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker hakkında Türkiye'de çıkarılan yakalama kararından ötürü kendisinin sözleşmesi feshedilmiştir" denildi. 

Gözaltı kararı verilmişti

FETÖ yapılanması gerçekleştirdikleri gerekçesiyle eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında gözaltı kararı verilmişti. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Fethullahçı Terör Örgütü'nün futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta 'FETÖ/PDY' silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Şükür'ün ev ve adreslerinde arama yapıldı.

Arif Erdem'den FETÖ açıklaması

Son dönemde yazılı ve görsel basında eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında FETÖ/PDY ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür'ün şüpheli olduğu 'Futbolda Fethullahçı Yapılanma' soruşturmasına dahil etti.

Okan Buruk'tan bomba açıklama!

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne talimat verip delil toplanmasını isteyen Savcı Mehmet Şenay Baygın, polisin çalışmasını tamamlaması ardından operasyon için bugün sabah saatlerinde düğmeye bastı. Hakan Şükür'ün yanı sıra Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında 'Fethullahçı Terör Örgütü'ne üye oldukları' iddiasıyla gözaltı kararı verdi.

İsmail Demiriz, Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi.

Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında gözaltı kararı!


 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...