Fatih Terim: Size güveniyorum şampiyon olacaksınız

İkinci yarı hazırlıklarına Antalya kampıyla başlayan Galatasaray’da, teknik patron Fatih Terim antrenman öncesi öğrencileriyle konuştu. (Fotoğraflar: Murat Akbaş)

09 Ocak 2018, Salı 06:00
- A +

Ligin ikinci yarı hazırlıkları için pazar günü Antalya'ya gelen Galatasaray, kamptaki ilk çalışmasını sabah saatlerinde yaptığı idmanla gerçekleştirdi.

Antalya’da kampa giren Sarı- Kırmızılı ekip, pazartesi gününü çift idmanla geçirirken, sabah çalışması basın mensuplarına açık olarak gerçekleşti.

Teknik direktör Fatih Terim yönetimindeki dayanıklılık ve koordinasyon çalışmasıyla başlayan antrenmanda iki gruba ayrılan futbolcular, top kapma ve pas çalışması yaptı.

İdman kondisyon uygulamaları ve koşuyla tamamlandı.

 

İlk yarının son 2 haftasında sakatlığı nedeniyle yer alamayan Mariano, idmanda da takımdan ayrı çalıştı. Sakatlığını atlatan tecrübeli futbolcu fizyoterapi çalışmaları yaptı.

Tecrübeli teknik direktör Terim'in yardımcılığı görevine getirilen Ümit Davala ilk kez idmanda yer alırken, pro lisans kursunda bulunan Hasan Şaş ise antrenmana katılmadı.

 

Öte yandan Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü ve Fatih Terim'in Milan'dan futbolcusu Cosmin Contra da antrenmanı takip etti. Terim ve Contra'nın bir süre sohbet ettiği görüldü.

 

Fatih hoca, sabah antrenmanı sırasında oyuncularının yanına giderek tek tek hepsiyle ilgilendi.

Hem hâl hatır soran ve hem de tatil dönüşü öğrencilerinin fiziksel durumunu inceleyen Terim, her iki idmanın ardından günün çalışmasıyla ilgili performans raporlarını aldı ve
inceledi.

Fatih hoca böylece kimin nasıl çalıştığını, takım seviyesini önünde mi yoksa gerisinde mi olduğunu tespit edecek.

Terim’in tek gündemi antrenman programı ve performans da değil. Tecrübeli teknik adam
Antalya kampında transfer çalışmalarına da bizzat katılıyor.

Yöneticilerle sürekli iletişim halinde olan Terim, listedeki oyuncularla yapılan görüşmeleri takip ederek transfer çalışmaları hakkında bilgi alıyor.

Diğer taraftan gönderilmesi düşünülen isimler için de ayrıca bir liste yapılıyor.

Teknik direktör Fatih Terim, idman öncesi oyuncularıyla bir toplantı yaparken, çıtayı en tepeye koydu.

Önlerinde çok zorlu bir süreç olduğunu hatırlatan Terim, “Çok zorlu bir maraton bizi bekliyor. Bu süreçte hepinize ihtiyacım olacak. Burada çok kaliteli bir ekiple birlikteyiz. Sizler bu kaliteye sahip olduğunuz için Galatasaray forması giyiyorsunuz ve buradasınız.
Oynayan oynamayan herkesin hazır olmasını istiyorum. İşimiz kolay değil ama size güveniyorum, şampiyon olacaksınız ifadelerini kullandı.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.