Fatih Terim'le problem yaşayan 10 yıldız!

Türk futbolunun 'İmparator' lakablı teknik patronu Fatih Terim'in teknik direktörlük kariyerinde sorun yaşadığı futbolcuları sizler için toparladık.

01 Eylül 2016, Perşembe 10:08
- A +

Türk futbolunun 'İmparator' lakablı teknik patronu Fatih Terim'in teknik direktörlük kariyerinde sorun yaşadığı futbolcuları sizler için toparladık.

Hakan Şükür

Hakan Şükür

Fatih Terim'le arası hep gergin oldu... Takım içindeki güç dengelerinden, jeep krizine bir çok konu... EURO 2008'de kadroya alınmaması da ikili arasındaki sıkıntının ayyuka çıkmasına neden oldu.

Bülent Korkmaz

Bülent Korkmaz

2. Fatih Terim döneminde takımda yapılan "gençleştirme operasyonu'nun" kurbanı oldu. Kadro dışı kalması ikili arasına soğukluk girmesine neden oldu.

Hakan Ünsal

Hakan Ünsal

İngiltere'den Galatasaray'a döndükten sonra, o dönem hakkında "İngiltere gibi rahat bir yeri bırakmışım, sonuçta Galatasaray ve Fatih Hoca için gelmişim. Sonucunda kadro dışı kalmam beni çok üzdü." diye anlatmıştı.

Ümit Karan

Ümit Karan

Fatih Terim'le yıldızı bir türlü barışmadı. Gece hayatına düşkünlüğü onu bir çok maçta kadroya dahi girememesine sebep oldu. Tabii bu durum Terim milli takımın başındayken de aday kadroya çağırılmamasına neden oldu.

Yıldıray Baştürk

Yıldıray Baştürk

EURO 2008 kadrosuna dahil edilmemesinin kendisini üzdüğünü aktaran gurbetçi yıldız "Eğer 2008'e gitseydim hem dünya hem de Avrupa Şampiyonası'nda oynamış nadir oyunculardan biri olurdum. Şampiyonlar Ligi finali oynayan ilk Türk oyuncuydum. Bütün sezon ona hazırlandım. Eleme maçlarında da 18’deydim. Çağrılmayınca üç gün ağladım" sözleriyle anlatıyor.

Milan Baros

Milan Baros

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra Terim hakkında "Ben onunla ilgili iyi şeyler hatırlamıyorum. Onun çok muhteşem bir hoca olduğunu söylerlerdi ama çalıştıktan sonra gerçeği gördüm. Dünyada ondan daha iyi olan bir sürü hoca var." açıklamalarını yaptı.

Andrea Pirlo

Andrea Pirlo

Fatih Terim'in Milan'ı çalıştırdığı kısa sürede birlikte çalışan Pirlo, çıkardığı kitabında Terim hakkında sert ifadelere yer verdi "Fatih oldukça dikkat çekici ve kurallara alerjisi varmış gibi görünen garip bir insandı. Daha en başından Milan'da uzun süre görev yapamayacağı oldukça belliydi ve kısa bir süre sonra da kovuldu."

Predrag Mijatovic

Predrag Mijatovic

Fatih Terim, Fiorentina'yı çalışıtırırken Predrag Mijatovic'le anlaşamamış ve ikilinin arası hep açık olmuştu. Sırp oyuncu daha sonraları Terim için "Toplu hücum ve toplu savunma gibi saçma sapan bir oyun anlayışı var" diyecekti.

Burak Yılmaz

Burak Yılmaz

EURO 2016'da patlak veren prim tartışmalarında Fatih Terim'in kesiğini yiyen Burak Yılmaz, göstereceği performans, tutum ve davranışlarla affedilir mi? Bunu zaman gösterecek...

Arda Turan

Arda Turan

Adeta baba-oğul gibi olan Arda Turan ve Fatih Terim'in arası EURO 2016'daki prim tartışması yüzünden araları açılmıştı. Barcelona'da en formda dönemini yaşayan yıldız futbolcunun Rusya ve Hırvatistan maçı kadrolarına çağrılmaması, ikili arasındali gerginliğin sürdüğünü gösteriyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.