Fatih Terim: "İyiyiz ama yetmez"

Galatasaray'da Ankaragücü galibiyetinin ardından soyunma odasında takımı tebrik eden Fatih Terim, oynanan futbolu ise geliştirmeleri gerektiğini söyledi: “Sonuç güzel ama bu futbol bize yetmez. Daha agresif ve hızlı olmalıyız. Galatasaray’a yakışan performansı göstermeliyiz”

12 Ağustos 2018, Pazar 06:00
- A +
Fatih Terim: 'İyiyiz ama yetmez'

Ankara’da sezon açılışını 3 puanla yapan Galatasaray’da, sergilenen futbol ise kafalarda soru işaretleri bıraktı. 3-1’lik galibiyete rağmen teknik direktör Fatih Terim de 90 dakikanın ardından bu konuya vurgu yaptı.

Soyunma odasında ilk olarak öğrencilerini tebrik eden İmparator, “Her şeye rağmen galibiyetle başlamak güzel. Üstelik zemin de çok kötüydü. Özverili mücadelenizden dolayı sizi kutluyorum” dedi.

Tecrübeli hoca sonrasında ise sahadaki futbol kalitesine değindi. Terim, “Bu futbol bize yetmez. Özellikle de Şampiyonlar Ligi’nde. Ligde de daha iyi olmalıyız. Bizim agresif ve hızlı oynamamız gerekiyor. Galatasaray yakışan performansı kısa zamanda göstermemiz gerekiyor” dedi.

‘Kazanmalı ve gelişmeliyiz’

Galatasaray’ın hocası şöyle devam etti: “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da formayı hazır olana, çok çalışana ve hak edene vereceğiz. Eylül ayındaki milli araya kadar kazanarak ilerlemek önemli. Hem kazanmalı, bir yandan da gelişmeliyiz. Artık sezon başladı”

Metin Karabaş

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...