MENÜ

Fatih Terim'in ilk sınavını yorumcular değerlendirdi

İgor Tudor ile yolların ayrılmasından sonra 4. kez Galatasaray'ın başına geçen Fatih Terim ilk sınavında Göztepe'yi 3-1 mağlup etti ve güzel bir başlangıç yaptı. Ünlü yorumcular Terim'in ilk sınavını değerlendirdiler...

26 Aralık 2017, Salı 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Fatih Terim'in ilk sınavını yorumcular değerlendirdi
4. kez Galatasaray'ın başına geçen Fatih Terim, ilk sınavında devrenin son maçında Göztepe'yi 3-1 mağlup etti ve ilk yarıyı ikinci sırada tamamladı.

Ünlü yorumcular Terim'in ilk sınavını değerlendirdi:

Şansal Büyüka (Milliyet)


Türk toplumu yeni birinin gelişinin ardından iyi bir şey oldu mu, “Kısmetiyle geldi, kısmetini de getirdi ” der ya, Fatih Terim de Galatasaray’daki dördüncü seferine sanki kısmetiyle geldi. Önce Beşiktaş yenildi, sonra Fenerbahçe berabere kaldı, Galatasaray üç puan aldı ve Fatih Terim ilk maçında adeta sekiz puanlık bir başlangıç yaptı. Galatasaray’ın ligin ikinci yarısında Fatih Terim ile çok daha iyi olacağı kesin... Ancak topladığı 35 puanın 25’ini aslan gibi oynayıp Aslantepe ’de alan Galatasaray, deplasman maçlarında sadece 10 puanda kaldı. Şampiyonluk için bu deplasman puanının asla yetmeyeceğini herhalde Fatih Terim de biliyor. Çaresini bulacaktır...

Rıdvan Dilmen (Sabah)

Galatasaray, Göztepe maçını dün sahada değil, perşembe günü Fatih Terim’i takımın başına getirdiği an kazandı... Onun gelmesi camiayı bütünleştirdi. Fatih Terim’li Galatasaray’ın agresif oynayacağı belli. Bunu da dün gösterdiler. Terim, ofansif oyuncuları oynatmayı bilen bir hocadır. Fenerbahçe taraftarı olarak Fatih Terim’in Galatasaray teknik direktörü olmasını istemem, Galatasaraylı olsam da Terim’den başkasını takımda görmek istemem.

Erman Toroğlu (Sabah)

Tudor’u tartışmak yanlış ama dün akşam şu net bir biçimde görüldü ki, futbolcular Tudor’u istemiyorlarmış. Onunla bağlantılarını kesmişler. Bir şey daha net gözüktü dün akşam: Yönetimin göndermediği veya gönderemediği Tudor’u, futbolcular göndermişler! Peki şimdi aynı futbolcular, Fatih Terim’i gönderirler mi? Gönderirler de zor gönderirler. Çünkü bu takımın en az iki yere, hatta üç yere transfer ihtiyacı var. Bu takımın daha bir antrenman yemesi lazım.

Galatasaray antrenmanında dikkat çeken detay

Uğur Meleke (Hürriyet)

Fatih hocanın Galatasaray kulübesinde öyle bir aurası var ki, dün bütün takıma da, bütün stada da geçmişti o hava. Ve sanırım Türkiye ’de bir kulübün havasını bu kadar kısa sürede değiştirebilecek başka bir isim yok. Bu aura ona ait... Ona özgü... Sarı-Kırmızılılar kaybettikleri toplarda önde baskı tavrını biraz abarttılar, başka bir hakemle ilk yarıyı birkaç fazla kartla bitirebilirlerdi. Ama kesin olan şu ki, Sarı-Kırmızılılar Terim döneminde çok daha coşkulu, çok daha sertler. Bu da özellikle içeride zor maç kaybedecekleri izlenimi doğurdu bende.

Hakan Ünsal (Hürriyet)

Bu bir buluşmanın ötesinde bir ihtiyaç, bir kavuşma, bir eksik parçanın tamamlanması gibiydi ve taraftar, mutluluğunu sonuna kadar hissettirdi hocaya. Uzun bir seferden zaferle dönen, “Sultan” gibi karşılandı Terim. Fatih hoca, iyi oyuncuları olan iyi bir takıma geldi. Dolayısıyla devre arası transferlerinden sonra şampiyonluk dışındaki pozisyon, Galatasaray ve Fatih hoca için başarısızlıktır.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...