Fatih Terim'in Galatasaray'daki ilk gününde önemli detay

Fatih Terim teknik adamlık kariyerinde 4. kez Galatasaray'ın başına geçerken hem Florya'daki antrenmanda hem de Türk Telekom Stadyumu'ndaki imza töreninde dikkat çekici detaylar vardı.

22 Aralık 2017, Cuma 16:51 Son Güncelleme: 22 Aralık 2017, Cuma 20:29
- A +

Fatih Terim, profesyonellik teknik adamlık kariyerinde 4. kez Galatasaray'ın başına geçerken hem Florya'da yaşananlar hem de Türk Telekom Stadyumu'ndaki imza töreninde dikkat çekici detaylar vardı.

Galatasaray ile Fatih Terim'in yolları 4. kez kesişirken buluşmanın ilk gününde çok yoğun bir trafik yaşandı. Günün erken saatlerinde başlayan gelişmeler akşam saatlerine kadar sürdü.

Fatih Terim'in uzunca bir süre Galatasaray'daki ilk mesai gününde dur durak bilmeyen bir yoğunluk vardı. Herkesin dikkat çektiği ilk adres Florya Metin Oktay Tesisleri'ydi.
 

Florya'da yaşanacaklar merak konusu olurken, özellikle Dursun Özbek - Fatih Terim ikilisinin kameralar karşısına geçtiği anlarda basın toplantısı odasındaki görüntü dikkat çekiciydi.

Özbek - Terim ikilisini adeta medya ordusu izlerken, basın toplantısını kulüpten kimlerin takip edeceği de merak konusuydu.

İlk olarak Dursun Özbek'in söz aldığı basın toplantısındaki en önemli detaylardan birisi bugüne Türk Telekom Stadyumu'ndaki basın odasında en yüksek katılımlı toplantının gerçekleşmiş olmasıydı.

İkinci merak edilen konu ise yönetimi temsilen hangi isimlerin toplantıda hazır bulunacağıydı.

Olağanüstü seçimli genel kurul kararı alan ve ekibini yenileyecek olan Dursun Özbek, kendisine yakın isimlerde birlikte Türk Telekom Stadyumu'ndaydı.

Ancak, Terim'e muhalif olduğu bilinen ve kulübün olağanüstü seçimli genel kurula gitmesine neden olan bazı yöneticiler ise basın toplantısına katılmadı.


Yönetim için ayrılan bölümde bu isimlerin sandalyeleri boş kaldı. Bu tablo, 'Fatih Terim'e tavır' olarak algılandı.

Bilindiği üzere muhalif yöneticilerden Eşref Alaçayır'ın, "Fatih Terim takımın başına geçerse kendimi yakarım" dediği ileri sürülmüştü.

Muhalif yöneticilerin Terim'le çalışmaya soğuk baktığı ve Fransızca bilen yabancı bir teknik adamın getirilmesi için Dursun Özbek'e baskı yaptığı ileri sürülmüştü.

Salonun neredeyse tamamı doluyken işte boş kalan o koltuklar...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.