Fatih Terim: Golü atamayınca bambaşka bir senaryo oldu

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 1-0 kazandıkları Erzurumspor mücadelesini değerlendirdi. "İlk yarıda golü bulabilseydik farklı bir senaryo olurdu" diyen Terim, "Son vuruşlarda becerili olamadık. Bazı vuruşlar kolay vuruşlardı." şeklinde konuştu.

28 Eylül 2018, Cuma 22:34 Son Güncelleme:
- A +
Fatih Terim: Golü atamayınca bambaşka bir senaryo oldu

Fatih Terim'in açıklamaları şu şekilde:

Maçı iki yarı olarak değerlendirelim. 1. dakikada öne geçebilirdik, direkten döndü. İlk ayrı daha isabetli ama daha ağırdık. Rakip 18'de veya civarında çabuktuk ve birçok pozisyon bulduk. Golü atabilseydik çok farklı bir oyun çıkacak, farklı bir senaryo olacaktı ancak son vuruşlarda becerili olamadık. Bazı vuruşlar kolay vuruşlardı. 

"Emre'nin durumu yarın belli olur"

Bugün 3 puan önemliydi ama asıl önemli olan sabırlı olmak ve gol için devamlı atak halinde olmaktı. Emre'nin durumu ayrın sabah belli olacak. Bugün bu haliye MR çektirmek istemedi doktorlar. Yarın sabah belli olur.

Bu haberi de okudularGalatasaray'a Porto maçı öncesi Emre Akbaba şoku!

GENEL BASIN TOPLANTISINDAKİ AÇIKLAMALAR

"BANA SÖYLENEN, PENALTI OLDUĞUYDU"

Garry Rodrigues'in ceza sahası içerisinde yerde kaldığı pozisyonu değerlendiren Fatih Terim, "Bana da söylenen, bize de söylenen, penaltı olduğuydu. Oyun devam ederken ikaz edildi ki, bekledi. Demek ki VAR'a gitmeye gerek görmediler. Ama bize göre penaltı, onlara göre değil. Olabilir. Penaltılar verilir, verilmez, ben onlarda değilim. Ben oyunun içindeki başka şeylerdeyim. Hep beraber katılmalıyız buna. Yoksa biz de içeri girdiğimizde analizciler bizim önümüze koydu. Ama bir şey diyemeyeceğim" şeklinde konuştu.

"YÜZLEŞMEYİ DOĞRU YAPMAK LAZIM"

EURO 2024'ün Almanya'ya verilmesi üzerine yorum yapan Terim, "Bu sorunun muhatabı ben değilim. Ben filmi çok beğendim, gayet güzel yapmışlar. Hoşuma gitti. Ben alınmamasının üzüntüsü içerisindeyim. Alamadığımızdan dolayı çok üzgünüm. Milletimiz bunu hak ediyor, biz orada olmayı hak ediyoruz. Ama bence hep beraber bu konuyu birlikte irdelemeliyiz. Bu sadece siyasi, sportif veya başka bir şey değil. Demek ki bir şeylerimiz eksik. Bundan sonrakilere daha iyi hazırlanmalıyız. Bugün şu anda Almanya'dan bazı konularda geri konumdayız. Bu arada yapabilir miydik, muhakkak yapardık. Ama burada verilen mesajları alıp, hayıflanacağımıza, Almanya'yı tebrik edelim. Biz de girdik, kaybettik. Olabilir. Elimizden geleni yaptık ama yeterli değil demek ki. Şu bir gerçek ki, yüzleşmeyi doğru yapmak lazım. Saklamadan, kaçırmadan, doğru yapmak lazım. Hepimiz kendi aramızda konuştuğumuzda, neden olmadığını söyleyebilecek birçok sebep buluyoruz. Ben de çok isterim, benim ülkem için çok önemli. Ama bu yarışma kimle olursa olsun biz kazanır mıyız acaba? Yeterli mi her şey? Birçok konu var üzerinde durmamız gereken" ifadelerini kullandı.

"TÜM OYUNCULARIN HAZIR OLMASINI İSTİYORUM"

"Feghouli'nin şahsında genel olarak imkan olduğu zaman, tüm oyuncularımızın hazır olmasını istiyorum. Çok geniş bir kadromuz yok. Ama herkesi hazır tutarsak hiç olmazsa bazı mevkilerde olacak sıkıntıları böyle aşabiliriz diye düşünüyorum. Galatasaray kaybetmişse 3-0, bu eleştirilmelidir. Eleştiriye de açıktır. Oyuncu bazında eleştirmek bana çok mantıklı gelmiyor. Oyunla ilgili bir fikrin varsa, bunlara saygı duyarız ama o oynamıyor, bu oynuyor soruları olmaz. Oynasa da konuşuluyor oynamasa da. Ama bizim hiç kimseyi kenara koyabilecek bir durumumuz yok. Herkesi kazanmalıyız. Yarın yine deneyeceğim, öbür gün yine deneyeceğim; Eren'den sonra ne yapabilirim merkezi diye. Ben de diyorum ki Eren olmadığında bir şey yapmak zorundayız. Ben de bunu tabii ki görmeden bilemem. Ayrıca bizim koyduğumuz arkadaşlar orada oynadığı maçlar var daha önce. O zaman Maicon'u koyayım santrfora. Eren'in arka adalesi sıkıntılı, yarın sabah bakacağız. Ben de çok isterim tabii orada Jesus, Firmino olsun. Ama yok. Eren var, yoksa bir alternatif bulacağız. Bana göre en ideali de o. Doğrusu da bana göre oluşu. Her oyuncu bizim için Ocak ve Temmuz ayına kadar çok önemli. Ben onu çıkaracağım zaman yere yattı kramp girmişti, zamanlama çok doğru. Ama her şeye rağmen performansından memnunum."

"İSTİKRARI SAĞLAMAM LAZIM"

"Bugün daha zorlarını yapıp, daha kolay olan pozisyonu yapamadık. Garry'nin atayım ki rahatlayayım durumu vardı, bunlar olur. Pozisyona girelim, olmaz, olmaz, sonunda olur. İstikrarı sağlamam lazım. Oyunda kopukluklar yaşıyoruz. En üzüldüğüm şey olağanüstü bir maçtan sonra olağanüstü kötü bir maç. Aldık başımızı gidiyoruz derken birden bire istikrarsız bir sonuç. Tabii ki bizim takımımız bu istikrarı yakalamalı. Ama yapacağız."

"ÖMER'DEN ÇOK MEMNUNUM"

Ömer Bayram'ın performansını değerlendiren Fatih Terim, "Nagatomo'yu dinlendiriyorsunuz sonra gidip 3 saat idman yapıyor. Şu gösterdi ki, Ömer bizim orada çok önemli bir oyuncumuz olacak. İlk kez oynamasına rağmen uzun yıllardır Galatasaray'da gibi oynadı. Çok memnunum Ömer'den. Çünkü Ömer, Nagatomo'ya bir şey olması halinde gözümüzü kırpmadan koyabileceğimiz bir isim. Daha da gelişecek" dedi.

"ADALET VARSA HERKES İÇİN VARDIR"

Türk oyunculara ücretlerinin TL ile ödenmesine yönelik karar ile ilgili yorum yapan Terim, "Kanuna nizama herkes uyar da, varsa adalet herkes için vardır. Onu iyi irdelemek lazım. Kendi çocuğumuza öyle verip, yabancıya başka vermek olmaz. Bu ayak üstü cevaplanacak bir konu değil. Bu hep beraber oturup doğru bir karar almamız gereken bir konu. Tehlikeli bir noktaya da gidebilir. Dikkatle irdelenmesi lazım. Çünkü bu bir takım oyunu" şeklinde konuştu.

"TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜRLER"

"Bugün en iyilerden birisi de seyircimizdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. İşte böyle büyük bir hedefe gidiliyor. Birimiz olmadığı zaman diğerimiz onun yanında hep oluyor. Bugün son derece memnunum, teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Alpaslan Dikmen kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum. Bir de Allah rahmet eylesin, bir Galatasaraylı taraftar kalp krizi geçirmiş maç sırasında, rahmetli olmuş."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...