Fallout 76 oyuncuların istek ve beklentilerine odaklanacak

Geçtiğimiz günlerde Bethesda’dan Pete Hines ve Fallout 76 sunucularının kapanış tarihi olmayacağı ve “sonsuza kadar” süreceği iddiasını ortaya koymuştu.

11 Ekim 2018, Perşembe 10:50 Son Güncelleme:
- A +
Fallout 76 oyuncuların istek ve beklentilerine odaklanacak

Hines, oyunun uzun ömürlülüğünü Bethesda tarafından geliştirilen ve bugün hala binlerce oyuncu tarafından oynanan Morrowind, Fallout 4 ve Skyrim gibi oyunlarla karşılaştırdı. Bu uzun macera ile ilgili detaylara gelince bu sefer, “… nasıl olacak, emin değilim” dedi.

Fallout 76 ihtiyaçlara göre şekillenecek

Anlaşılan Bethesda o zamandan beri fikirlerini biraz değiştirmiş görünüyor: “Kendi fikirlerimiz var. Ancak bazı fikirlerin oluşması için oyunu oynayan oyunculardan gelip ne istediklerini görmeleri gerekiyor.”

Fallout 76’ya özel sunucular ve modlar için destek de dahil olmak üzere oyun için aylık güncellemelerin geleceği de açıklanmıştı. Ayrıca yeni modların, oyuncuların beklentisi çerçevesinde, büyük küçük çeşitli eklentilerin bir karışımı olacağı söylendi.

Fallout 76‘nın öldürme sistemini, PVP’ye ilgisiz oyuncuları koruduğunu ve bazı oyuncuların, önceki Fallout oyunlarının katı yapısıyla çelişen sistemi nasıl bulduğunu açıkladı. Hines, sadece PVP isteyen yeterli oyuncu olması halinde Bethesda’nın durumu değerlendireceğini açıkladı. Ayrıca oyuncuların ana hikaye sona erdikten sonra karakterlerini kullanmaya devam etmelerine izin veren Fallout 3‘ün Broken Steel DLC’sini de referans gösterdi. Bu da oyuncuların taleplerinin bir sonucuydu ve Fallout 76’nın gelişimini sürdürmeye devam edeceğini ileri süren bir uygulama.

Son dönemin popüler konusu platformlar arası oyun da dile getirildi, ancak Bethesda’nın yakında zamanda planları arasında olmadığı vurguladı:

“Ne alacağını bilmiyorum, ama kolay ya da doğrudan olmayacak. Eğer sonunda yapacağımız bir şey olursa, bunu yapmanın biraz zaman alacağını garanti ederim.”

Fallout serisinin yeni oyunu üzerindeki sis perdesi hala tam olarak kalkmış değil. Ancak görünüşe göre, Bethesda büyük vaatlerle tanıttığı Falllout 76 için ufak ufak yan çizmeye başlıyor. (psoyun.com)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...