EuroLeague ve ENEOS'tan yeni ortaklık

EuroLeague Basketbol ve Japonya'nın en büyük petrol şirketi olan JXTG Nippon Oil & Energy'nin motor yağları firması ENEOS 3 yıllık yeni bir ortaklığa imza attılar.

10 Ekim 2018, Çarşamba 19:05 Son Güncelleme:
- A +
EuroLeague ve ENEOS'tan yeni ortaklık

EuroLeague Basketbol, uluslararası yeni bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. 

EuroLeague Basketbol, Japonya'nın en büyük petrol şirketi olan JXTG Nippon Oil & Energy'nin motor yağları firması ENEOS ile 2018-19 sezonundan itibaren geçerli olacak 3 yıllık bir ortaklığa imza attı. Bu sponsorluk, küresel şekilde daha da büyümek ve iki şirketin idealleri doğrultusunda hareket etmelerini amaçlayan bir ortaklık anlamına geliyor. 

ENEOS, otomobil ve motosiklet sahiplerine hitap edecek şekilde motor yağları, antifirizler ve fren yağları satan bir şirket. 

ENEOS'un bağlı olduğu ana şirket JXTG Nippon Oil ise petrol üretiminde dünyanın en önde gelen şirketlerinden biri konumundayken Avrupa'da önemli yatırımları bulunmakta. 

JXTG Nippon Oil'in, EuroLeague takımlarına ev sahipliği yapan birçok AVrupa ülkesinde distribütörleri bulunmakta. Bu ortaklık, basketbolseverler ve sürücüleri bir araya getirmeyi amaçlıyor. 

Ortaklık konusunda açıklamada bulunan EuroLeague Başkanı ve CEO'su Jordi Bertomeu, "ENEOS'u EuroLeague Basketbol çatısı altında yaptığımız her şey için çaba gösteren bir partner olarak görüyoruz." dedi. 

ENEOS'un önemli bir ortak olduğuna değinen Bertomeu, "ENEOS, dünya çapında üne sahip ve müşterileri için son teknoloji ürünler sunarak Avrupa ve dünyanın her yerinde büyümeyi amaçlamakta ve bu yolculukta ENEOS gibi bir şirketle güçleri birleştirmek oldukça heyecan verici." dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...