A Milli Takım'ın EURO 2024 kadrosuna alınmayan Can Uzun'dan açıklama: 'Hayal kırıklığına uğradım, anlayamıyorum'

A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) 26 kişilik kadrosu önceki gün açıklandı. Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak ve Enes Ünal ile birlikte toplam 9 isim çıkarılırken, kadroda yer almayan genç yıldız Can Uzun, Instagram hesabından konuya dair bir paylaşım yaptı. Uzun açıklamasında 'Hayal kırıklığına uğradım' dedi. İşte detaylar...

A Milli Takım'ın EURO 2024 kadrosuna alınmayan Can Uzun'dan açıklama: 'Hayal kırıklığına uğradım, anlayamıyorum'

14 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) A Milli Takımımız, F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve Gürcistan ile mücadele edecek.

Haberin Devamı

Teknik direktör Vincenzo Montella, EURO 2024 kadrosunu belirledi. Daha önce 35 kişi olarak açıklanan geniş kadrodan 9 isim UEFA'ya bildirilen listede yer almadı. Çağlar Söyüncü, Ozan Kabak ve Enes Ünsal sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarılırken, Bu isimlerin dışında Berat Özdemir, Oğuz Aydın, Can Uzun, Abdülkadir Ömür, Cenk Özkaçar ve Doğan Alemdar 26 kişilik listede yer almadı.

CAN UZUN'DAN AÇIKLAMA

Nürnberg'de başarılı bir sezon geçiren Can Uzun'un, kadroya alınmaması tartışma yaratırken, genç oyuncu Instagram hesabından bir açıklama yayınladı. Uzun açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili arkadaşlar, maalesef dün 26 kişilik nihai kadrodan çıkarldım. Birçok güzel görüşmenin ardından çok farklı bir beklentiyle geldim. Tüm kalbimle Türkiye'yi seçtim ve ülkem için ilk büyük turnuvamda oynamayı çok istedim. Güçlü bir sezon ve iyi performansın ardından şimdi kadroda olamamam beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Bu kararı anlayamıyorum ama saygı göstereceğim ve şimdi gelecek sezona yoğun bir şekilde hazırlanacağım. Görevim, bundan sonra daha çok çalışmak, yeni kulübümde Bundesliga'da iyi bir sezon geçirmek ve kendimi tekrar kanıtlamak! En büyük dileğim, milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olması. Takıma şimdi her şeyin en iyisini VC Avrupa Şampiyonası için başarılar diliyorum! Benim zamanım gelecek ve 2026 Dünya Kupası'nda yer almak ve oynamak için elimden gelen her yapacağım, bu benim hedefim! Türkiye'ye verdiğim sözü tutacağım. Kalbim attıkça: Ne mutlu Türk'üm diyene! ti Ülkeme başarılı bir Avrupa Şampiyonası diliyorum!"

Haberin Devamı

A Milli Takımın EURO 2024 kadrosuna alınmayan Can Uzundan açıklama: Hayal kırıklığına uğradım, anlayamıyorum

YORUM YAZ