Esat Delihasan, 3. kez WKF Yönetim Kurulunda

Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Esat Delihasan, Dünya Karate Federasyonu (WKF) Yönetim Kurulu üyeliğine üst üste 3. kez seçildi.

07 Kasım 2018, Çarşamba 14:39 Son Güncelleme:
- A +
Esat Delihasan, 3. kez WKF Yönetim Kurulunda

İspanya’nın başkenti Madrid’de devam eden Dünya Karate Şampiyonası sırasında gerçekleşen seçimleri, AA muhabirine değerlendiren başkan Esat Delihasan, "Üçüncü kez seçilmemiz dünya karate camiasında bize olan ilgiyi de gösteriyor." dedi.

Seçimler sonrasında 2022 yılına kadar görevini sürdürecek olan Delihasan, "Dünya veya Avrupa karate federasyonlarının yönetiminde olmak, Türkiye açısından önemli. Üçüncü kez seçilmemiz, dünya karate camiasında bize olan ilgiyi de gösteriyor. Ülkem adına üçüncü kez seçilmekten gurur duyuyorum. Buradaki varlığımız inşallah Türk karatesi için bir katma değer oluşturur." ifadelerini kullandı.

TKF Başkanı Esat Delihasan, bu göreve ilk kez 2010 yılında seçildiğini hatırlatarak, "Önemli olan benim burada olmam değil, Türkiye’nin en iyi şekilde temsil edilmesi. Bu anlamda ülkemizi iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. Bu da bizi mutlu ediyor. WKF’de Türk karatesinin bir algısı ve beğenisi var." şeklinde görüşlerini paylaştı.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...