MENÜ

Erzurum’dan Fenerbahçe’ye

Onur Aras'ın hayatı, sosyal sorumluluk projesiyle bir anda değişti.

09 Ocak 2016, Cumartesi 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Erzurum’dan Fenerbahçe’ye
Erzurum’da hayvancılıkla uğraşan ailenin 7 çocuğundan biri olan Onur Aras’ın hayatı, Erzurum’da Palandöken Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü sosyal sorumluluk projesiyle değişti.

Erzurum’un kenar mahallelerindeki spora yetenekli çocukların keşfedilmesi amaçıyla 5 yıl önce düzenlenen proje kapsamındaki taramalarda atletizmdeki yeteneği tespit edilen Onur Aras, Fenerbahçe ve milli takım formasıyla kazandığı başarıların ardından şimdi de olimpiyat madalyası hedefi için çalışıyor.

Daha önce hayvancılıkla uğraşan ailesine yardımda bulunan Aras, “Önceden ailem karşı çıkıyordu, sonrasında sporda yükselmeye başlayıp şampiyonluk elde ettikten sonra ailem olumlu yönde bakmaya başladı.

Avrupa kulüpler kros 2.’liği, Balkan kros 2.’liği ve Avrupa kulüpler 3.’lüğü gibi birçok derece elde ederek madalyalar kazandım. Şimdiki hedefim 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ile olimpiyatlarda 10 bin metrede derece elde etmek, Dünya Atletizm Şampiyonası’nda finale yükselmek” dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...