MENÜ

Erzurum'da 'Koç Fest' fırtınası!

Koç Holding'in, üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturan gençlik festivali Koç Spor Fest'in bu yıl ilk kez takvime eklenen ve Erzurum Palandöken Dağı'nın zirvesinde gerçekleştirilen Kış Oyunları ayağı tamamlandı.

06 Mart 2016, Pazar 14:44 Son Güncelleme:
- A +
Erzurum'da 'Koç Fest' fırtınası!
Erzurum Palandöken’de 2-5 Mart tarihlerinde düzenlenen Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Kış Oyunları’na 40’a yakın üniversiteden 400 sporcu, 45 idareci ve antrenör katıldı. Kayak Türkiye Şampiyonası ve alt kategorilerinde yapılan yarışlarda Koç Üniversitesi ve Erzurum Atatürk Üniversitesi hem bireysel yarışlarda hem de takım olarak kazandığı madalya ve kupalarla zirvede yer aldı. 

Yarışlar nefes kesti
40’a yakın üniversiteden 400 sporcunun ter döktüğü finaller süresince Kayak Türkiye Şampiyonası ve Snowboard Türkiye Şampiyonası yarışları düzenlendi. Ayrıca Koç Spor Fest, tüm üniversiteli öğrencilerin katılımına açık Kayak ve Snowboard Açık Paralel yarışlarına da ev sahipliği yaptı. Kadınlarda Koç Üniversitesi, Erkeklerde Erzurum Atatürk Üniversitesi madalyaları topladıRana Uludağ şov yaptı

Erzurum’da büyük heyecan içinde geçen Kayak Türkiye Şampiyonası ve alt kategorilerdeki yarışlarda Koç Üniversitesi bireysel kadınlarda 4 Altın, 5 Gümüş, 5 Bronz, erkeklerde ise 2 Gümüş olmak üzere toplamda 16 madalya kazandı. Koç Üniversitesi takım olarak ise kadınlarda 3 birincilik, erkekler de 1 birincilik, 2 üçüncülük ile toplamda 6 kupa kazandı. Koç Üniversitesi öğrencisi Rana Uludağ 4 Altın ve 2 Gümüş ile şampiyonanın en fazla madalya kazanan sporcusu olma başarısını gösterdi. Şampiyonanın bir diğer başarılı takımı ise Erzurum Atatürk Üniversitesi oldu. Bireysel yarışlarda erkeklerde 4 Altın, 4 Gümüş, 2 Bronz olmak üzere toplamda 10 madalya alan üniversite, takım olarak ise erkeklerde 2 birincilik kazandı. Atatürk Üniversitesi adına yarışan Ersin Beydüz de 4 Altın madalya ile Şampiyonanın öne çıkan isimlerinden oldu.Büyük Final Antalya’da
Koç Spor Fest’in bahar etabı , 18-19 Nisan’da İstanbul’dan baºlayacak ve sırasıyla Zonguldak, Samsun, Elazığ, Mersin, Afyon ve Antalya’yı ziyaret edecek. Antalya Akdeniz Üniversitesi’nde 9-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek büyük finalde, 5 bin sporcu mücadele ederken, tribünler de sporculara destek verecek. Gençler sporun yanı sıra mor ve ötesi’nin konserleriyle de eğlenceye doyacak.

2016 KOÇ SPOR FEST ROTASI:
TARİH    ŞEHİR
2-5 Mart Erzurum
18-19 Nisan   İstanbul
21-22 Nisan   Zonguldak
25-26 Nisan   Samsun
28-29 Nisan   Elazığ
2-3 Mayıs Mersin
5-6 Mayıs Afyon
9-10-11 Mayıs Antalya

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...