MENÜ

Ersun Yanal'dan Türk futbolu için çözüm önerisi

Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımlarda görev alan teknik direktör Ersun Yanal, Türk futbolunun gelişmesi için çözüm önerisini sürpriz bir şekilde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla açıkladı. İşte Ersun Yanal'ın Türk futboluna katkı yapacak görüşleri...

17 Mart 2022, Perşembe 13:30 Son Güncelleme:
- A +
Ersun Yanal'dan Türk futbolu için çözüm önerisi

Türk futbolunun önemli teknik adamlarından birisi Ersun Yanal... Milli takım, Fenerbahçe , Trabzonspor gibi takımları çalıştıran, sarı lacivertlilerle Nisan şampiyonluğu yaşayan tecrübeli teknik adam, Türk futbolunun içerisindeki sorunlardan nasıl kurtulacağına yönelik çözüm önerilerinin yer aldığı bir dizi metin paylaştı. 

İşte Ersun Yanal'ın resmi twitter hesabından yaptığı çözüm önerileri paylaşımı:

Futbol, güzel bir orman. İçinde onlarca nadide fidan var. Bu ormana elimizde alevler saçan meşalelerle girersek herkesi yakarız. Avrupa ile yarışabileceğimiz en önemli markamız olan futbolu, bir orman gibi koruyup kollayalım. Şu anda zifiri karanlık bir odada, olmayan siyah kediyi arıyoruz. Işıkları yakalım, aynaya bakalım, kendimize çeki düzen verelim. Gözlerimiz kapalı, uçurumun kenarında yürüyoruz, düşmek üzereyiz.

Gün; bugün, yarın çok geç. Planlama yapalım. Finans için Özgür Demirtaş'tan, pazarlama için Tuğrul Akşar ve Ceyhun Kuburlu gibi isimlerden destek alalım. Profesyonellerle kulüplerimizi buluşturup yola çıkalım. Sorun, futbolu yönetmek değil, ekonomiyi yönetmek. Kaybedenin sadece kulüpler olduğu düzene son verelim. Yoksa bugünkü yayın gelirleri yarın olmayacak. Futbolumuzu pazarlayalım.

Bugün MANU'daki pazarlama departmanında çalışan kişi sayısı, sadece futbol değil, tüm Türk kulüplerindeki pazarlama personelinden fazla. Çözüm burada... Ligin kalitesini artırmalıyız. Bunun yolu rekabet, eşitlikten ve finansal fair-play'den geçiyor. NBA gibi bir sistemi acilen kurup işleterek her şeye yeniden başlamalıyız. Yoksa tribündeki bu doluluk oranları da yakında olmayacak. Biz teknik adamlar da üzerimize düşeni yapmalı ve yeni kurulacak sisteme koşulsuz şartsız destek vermeliyiz. Bu artık kimsenin kaçamayacağı bir zorunluluk.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...