Ersun Yanal: Sorumlu benim!

Üst üste 3 kayıpla şampiyonluk yolunda ağır yara alan Fenerbahçe’nin durumunu teknik direktör Ersun Yanal şöyle anlattı: “Geçen sezondan bu yana stresi yönetemeyen tek takımız. Bunun da kötü oyunun da sorumlusu benim. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız!”

15 Şubat 2020, Cumartesi 22:34 Son Güncelleme:
- A +
Ersun Yanal: Sorumlu benim!

Süper Lig'in 22’nci haftasında MKE Ankaragücü deplasmanında 2-1’lik mağlubiyet alan Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal, karşılaşma sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yanal, "Teknik olarak geçen yıldan bu tarafa oynadığımız oyunda, en güçlük çektiğimiz yerlerden bir tanesi hücumdan savunmaya geçişti. Özellikle ilk golü yedikten sonra hücumdan savunmaya geçerken aksaklıklar yaşadık. Topu kazanıp oynarken çok dağınık ve dengesiz bir oyun oynadık. Kapalı savunmaya karşı oldukça problem yaşadık. Geçen zaman dilimde geriye koşmak ve rakibin geçişlerinde yumuşak kalmak rakibi oldukça cesaretlendirdi ve sertleştirdi. 2-3 hafta önce oynadığımız yüksek performanslı oyunu tekrarlayamamanın bedelini ödemiş olduk. Bu türlü bir oyunu oynayabilen bir takımız ama maalesef bu yolda önemli bir darbe aldık" diye konuştu.

"ELİMİ TAŞIN ALTINA KOYMAKTAN VAZGEÇMEM"

Fenerbahçe için elini taşın altına koymaktan hiçbir zaman vazgeçmediğini ifade eden Yanal, "Geçen sezon geldiğimde zor bir dönemdi. Birilerinin elini taşın altına sokması gerekiyordu. Taraftarlarımız da bu teveccühü gösterdi. Ben hiç düşünmeden bu konuda sorumluluğu üstlendim. Bu sorumlulukla birlikte ben bu oyundaki bütün sorumluluğu üstüme alırım. Bu sezon da önemli ve zorlu bir süreçten geçiyoruz. Özellikle bu sıralardaki yaşanan zorlukta başta başkanımız ve yönetimimizi yalnız bırakmak istemiyorum. Mücadeleye devam etmek görüşündeyim. Fenerbahçe'nin menfaat ve çıkarları ne gerektiriyorsa asla bundan da kaçınmam. O yüzden taraftarlarımızın, takımlarından beklentisinin asla değişmemesi gerekiyor. Taraftarımızın gücünün futbolda çok şeyi değiştirebileceği inancındayım. Sonuç olarak bugün mağlup olduk. Bu mağlubiyetlere mazeret sıralamaya gerek yok. Bugün kötü oynadık ve sorumlusu bizleriz. Fenerbahçe için ne gerekiyorsa, her zaman elimizi taşın altına sokarız. Kimsenin şüphesi olmasın" şeklinde konuştu.

"HASAN ALİ HENÜZ HAZIR DEĞİL"

Ersun Yanal, Hasan Ali Kaldırım'ın takıma ne zaman döneceği sorusunun sorulması üzerine ise, "Hasan Ali bizimle beraber yaklaşık 1,5 haftadır normal antrenmanlara katılıyor. Uzun bir sakatlık geçirdi. Henüz hazır değil. Yavaş yavaş beraber oluyoruz. Şartlar ve koşullar müsait olsaydı belki son 15-20 dakikada mücadeleye atardık. Birkaç hafta daha var. Anca birkaç haftada toparlayacaktır" açıklamasında bulundu.

"BAZI SIKINTILI SÜREÇLER YAŞIYORUZ"

Jailson ile Serdar Aziz’in hızlı oyuncular olduğunu vurgulayan Ersun Yanal, "Jailson ve Serdar süratli iki oyuncu. Bizim de geçiş oyunumuz için uygun olan oyuncular. Süratlerinden faydalanmak için oynatıyorum. Aslında birçok sebepten dolayı kırılmalar yaşadık. Bazı stoperlerimiz oldu, onları kullanamadık ve gönderdik. Adil, hiç oynamadan geldi. Onu kupada oynatıyorum. Önemli bir oyuncu ama çok uzun zaman oynamadı. Bazı sıkıntılı süreçler yaşıyoruz. Bu süreçte çok iyi performans sergilediğimiz maçlar da oldu. O maçlarda övgüler olduğu gibi bugün de haklı olarak yergiler var. Elimizdeki en iyi kadroyu çıkarmak için de her gün saatlerce düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

"TARAFTAR UMUDUNU KAYBETMESİN"

Taraftara değinen Yanal, taraftarın umutlarını kaybetmemesi gerektiğini söyledi. Yanal, "Bana nerede ihtiyaç varsa ben orada yer alıyorum. Fenerbahçe'nin menfaatleri için elimden geleni yapacağım. Bunu yapmamız gerekiyor. Büyük taraftarımızın da şunu bilmesi gerekiyor, ‘Fenerbahçe isterse her şeyi değiştirebilir'. Çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Düne kadar konuşulanlar futbolun çok dışında konuşulan konular. Zorlanma sürecinde birbirimize destek olmalıyız. 2 haftadır çok iyiydik ama bugün kötüyüz" dedi.

"GALATASARAY DERBİSİNDE FARKLI BİR FENERBAHÇE OLACAK"

Gelecek hafta oynanacak derbi mücadelesinin sorulması üzerine Yanal, derbi atmosferine değinerek, "Önce bunu bir bitirelim, bugün geçsin. Elbette ki derbi çok farklı bir hava, çok farklı dinamikleri var. O gün geldiğinde sahada çok daha farklı bir Fenerbahçe olacaktır" şeklinde konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...