MENÜ

Erol Küçükbakırcı: Olimpiyatların ertelenmesi bizim için fırsat

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, 2020’de yapılması planlanan ancak bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın kendileri için fırsat olduğunu söyledi.

07 Nisan 2020, Salı 11:26 Son Güncelleme:
- A +
Erol Küçükbakırcı: Olimpiyatların ertelenmesi bizim için fırsat

Erol Küçükbakırcı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2021 yılında yapılacağı açıklanan Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın ertelenmesini AA muhabirine değerlendirdi.

Küçükbakırcı, "Geçmişte iki defa olimpiyatlarda yarışmış bir sporcuyum. Bir sporcunun katılabileceği en büyük organizasyon olimpiyattır. Sporcunun rüyasıdır, hayalidir. Olimpiyatların ertelenmesini bizim için fırsat diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Erteleme kararını hayra yorduğunu dile getiren Küçükbakırcı, şunları kaydetti:

"2020 Tokyo Olimpiyatları’nın ertelenmesi, hazırlığı tam olmayan sporcular ve ülkeler için bir avantaj olduğu kadar hazırlanıp da olimpiyatlara katılamayanlar için bir dezavantaj oldu. 2021’de yapılacak olimpiyatın 2020 olarak anılması güzel bir şey. Bundan sonra bir mani olmazsa 2024’te tekrar devam edecek gibi gözüküyor. Ben bunları hayra yoruyorum. Hem bizim için hem dünya milletleri için hayırdır diye düşünüyorum. Bundan sonraki olimpiyatlara katılacaklara şimdiden başarılar diliyorum. Tekrar olimpiyatlarda görüşmek, buluşmak ümidiyle."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...