MENÜ

Erol Bulut: ilk golün ofsayt olması gerekiyordu

Süper Lig'in 11. haftasında deplasmanda Galatasaray'a 2-0 yenilen Gaziantep FK'da Teknik Direktör Erol Bulut, maçın ardından açıklamalarda bulundu. Bulut, ' Dünkü Beşiktaş maçında gol verilmedi, ofsayt çalındı. Bugünkünün de ofsayt olması gerekiyordu' dedi.

31 Ekim 2021, Pazar 21:53 Son Güncelleme:
- A +
Erol Bulut: ilk golün ofsayt olması gerekiyordu

Süper Lig 'in 11. haftasında deplasmanda Galatasaray 'a 2-0 yenilen Gaziantep FK'da Teknik Direktör Erol Bulut, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Erol Bulut'un açıklamaları şöyle;

Takdir haklarını Galatasaray'dan yana kullandı

Dünkü maçta bir gol vardı. Ofsayt diye iptal edildi. Hakemler nedense bugünkü golü farklı yorumladılar. Dün farklı yorumladılar. Bu işin standardı yok! Her hakem farklı yorumluyor. Takdir haklarını Galatasaray'dan yana kullandı.

Dünkü Beşiktaş maçında gol verilmedi, ofsayt çalındı. Bugünkünün de ofsayt olması gerekiyordu

Hakemle ilgili konuşmamıza gerek yok, uzayabilir. Büyük takıma karşı pozisyonları golle sonuçlandırmadığında daha çok enerji sarf etmen gerekiyor. 2-0 kaybettik, üzgünüz ama takım iyi bir performans sergiledi. Türkiye'de maalesef bir standardı yakalayamadık. En büyük sorun o. Dünkü Beşiktaş maçında gol verilmedi, ofsayt çalındı. Bugünkünün de ofsayt olması gerekiyordu. Yaşar Kemal Uğurlu'ya ne dediğimi sorun. Oyuncuma 'Sarı kartın var, kırmızı yiyebilirsin' dedi. Futbolcumu baskı altına aldı. Biz söyleriz, hakemin söylemesi doğru değil.

Erol Bulut basın toplantısında ise şunları söyledi;

Maçın geneline baktığımızda kendi takımım iyi bir performans gösterdi. İstediğimiz gibi maça başladık. Sadece ilk yarının sonunda yediğimiz gol bizi üzdü. İkinci yarı daha önde oynamamız gerekiyordu, pozisyon aramamız lazımdı ve bunları yakaladık ama maalesef gole çeviremedik. 2-0’dan sonra işimiz biraz daha zorlaştı. Ama futbolcularımın isteği ve arzusunda 2-1 veya 2-2’yi yakalama şansı vardı, Muhammet’in ve Dicko’nun pozisyonu olsun. Değerlendirmiş olsaydık, 1-1 veya 2-1’i yakalasaydık belki berabere biterdi. Ama sonuçta büyük kaliteli takıma karşı oynuyorsunuz. Son bölümde, bizim birinci bölgemizde daha iyi tercihler kullanarak 3 puanı almış oldular. Galatasaray’ın oyununa baktığımızda 6 numara üzerinden oyun kuruyor. Taylan ve Berkay olsun. Merkezi kapatarak kenara yönlendirmeye çalıştık. Sadece sol değil, sağ tarafı da kullandık. Arkamıza atılacak topları biliyorduk. Onlara da ilk yarı iyi tepki gösterdik. İlk yarı 1, 2 Galatasaray şutu var onlardan birisi gol oldu“ diye konuştu.

“HAKEMİN ÖYLE BİR ŞEY SÖYLEMESİ HOŞ DEĞİL“

İkinci yarıya başlarken hakem Yaşar Kemal Uğurlu ile olan diyaloğu ile ilgili sorulan soruya ise Erol Bulut şu cevabı verdi:

“Yaşar hocaya sormanız daha iyi olur. Futbolcuma maç başlarken kırmızı kart yiyebilirsin cümlesi benim hoşuma gitmediği gibi futbolcumun da hoşuma gitmedi. Öyle baskı altına alması hoş değil. Hakemin bir daha öyle bir şey söylemesi hoş bir şey değil."

“BEŞİKTAŞ MAÇINDA OFSAYT ÇALINDI, BUGÜN DE OFSAYT OLMASI GEREKİR“

Galatasaray'ın attığı ilk goldeki pozisyon ile alakalı ofsayt tartışmaları üzerine gelen soruya ise Bulut, “Bir standardı yakalayamadık Türkiye’de. Tek o pozisyon değil, çok pozisyon oluyor. Bir standart yok. Hep konuşuluyor. Beşiktaş maçında gol verilmedi, ofsayt çalındı. Bugünde ofsayt olması gerekir“ şeklinde cevap verdi.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...