Ergin Ataman'dan çapulcu açıklaması!

Fenerbahçe derbisinin ardından Galatasaray taraftarının bir kısmı için çapulcu ifadesini kullanan Ergin Ataman, televizyona bağlanarak açıklamalarda bulundu ve çapulcu ifadesine açıklık getirdi.

13 Mart 2017, Pazartesi 02:07 Son Güncelleme:
- A +
Ergin Ataman'dan çapulcu açıklaması!
79-75 kaybedilen Fenerbahçe taraftarının ardından bir grup taraftarın kendisini istifaya davet etmesine kızan Galatasaray koçu Ergin Ataman maç sonunda taraftarlar için 'çapulcu' ifadesini kullanmıştı. Ergin Ataman televizyon programına bağlanarak sözlerine açıklık getirdi.

İşte Ergin Ataman'ın açıklamaları:

'İhanet olarak görüyorum'

"İyi oynadığımız bir maçı kaybettik. Derbi maçıydı, rakip  güçlü. Maçın sonunu bizden daha becerikli oynadılar. Tebrik ediyoruz Beş yıl boyunca Galatasaray'a yaptığım hizmetlerin ardından bu maçta istifaya çağrılmayı hak ettiğimi düşünmüyorum. Maçı kaybedeceğimizi anlayınca bir grup böyle bir tepki verdi. Ben bunu ihanet olarak görüyorum. Real Madrid karşısında 15 sayı öndeyken de aynı grup 'Yönetim istifa, Ergin Ataman istifa' diyordu. Galatasaray taraftarı beni istediği gibi eleştirebilir, protesto edebilir. Benim çapulcu dediğim taraftar değil sadece o grup. Bu grup geçen sene Uşak'ta ailelere saldırdı, sis bombaları vs. attı."

Ergin Ataman: Ayrılık kararını 3-5 çapulcu veremez!

'Aziz Yıldırım'a küfür ettiklerinde...'

"Polise bunları burada istemiyorum demiştim. Herkes şahit... UltraAslan grubunun elbette tamamını kastetmiyorum. Benim zaten çok alakam yok. Orada belli bir oluşum var. Aziz Yıldırım'a ana avrat küfür ettiklerinde mola alıp 'Yeter artık kesin' dediğimde tehdit edildim. Orada mola alınca küfürlerin kesilmesini istedim bana tribün liderleri sen çekip gideceksin dediler.  Ben Galatasaray taraftarını tanırım. Grupları tanımam. Beş yıl boyunca hiçbir yönetimin, başkanın arkasına sığınmadım. En zorlu deplasmanlardan başım dik şekilde çıktım."

'Geri adım atmam!'
 
"Ben geri adım falan da atmam. Varsın bir grup taraftar Abdi İpekçi'yi benim için cehenneme çevirmeye çalışsın. Ben bugüne kadar çok cehennemden çıktım. Rakip taraftarlara olduğu gibi onlara karşı da dik dururum. Ben Galatasaray için Milli Takım'ı reddettim. Bu takımı asla satmadım, satmam. Bizim EuroCup zaferimizi kimse küçümsemesin. Kim o, Fenerbahçe'yi temsil eden yorumcu? Abdülkadir Bey lütfen... Beşiktaş yöneticisi Şeref Yalçın, benim çok yakın arkadaşımdır. Bir Galatasaray taraftarıyla telefonda görüştürdü beni. Karşımdaki kişi 'Hocam bizim tepkimiz size değil yönetime" dedi. Ben de 'Benim de Galatasaraylılarla sorunum olamaz' dedim."

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...