Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

12 Ekim Cuma İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

13 Ekim 2018, Cumartesi 09:59
- A +
Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

İZMİR'DE CAZİP PROGRAMA CAZİP BANKO YAKIŞIR...

1.AYAK: Birbirlerine denk güçler olarak adlandırabileceğimiz 3 yaşlı İngiliz taylarının Kv-7 mücadelesinde, şablonumu kurgularken ilk ayak ve son ayak tek tercihleri arasında gidip gelmelerim sonrasında banko tercihimi ilk ayaktan yana kullanmaya karar verdim. Anne kan hattı itibariyle gerçek bir kısa mesafe atı olan ve bugüne dek koşan yavrularının büyük çoğunluğunun bu gibi mesafelerde başarı sağlamış yavrular veren İzmitli'nin temsilcisi AKARCA KHAN Cornelian ve Wounded gibi önlerde kendisine eşlik edebilecek rakiplerine rağmen, rakiplerinden daha iyi kulvar çekmenin vereceği ciddi avantaj sonrası hemen yarış başlangıcında alacağı liderliği bitiriş çizgisi geçilene kadar koruyacağına inandığım bu ismi günün limanı olarak öneriyorum. Start çıkışı ve başlangıcında bir aksilik yaşamaz ve benim düşüncem gibi başlarda kafayı alabilirse bu düşüncem gerçeğe dönüşür.

2.AYAK: Bugüne kadar çim pistte hiçbir başarı elde edememiş GÜNIŞIĞI'nın son yarışına adeta hayran kaldım. Düzlük üzerinde yaptığı ataklarla birinciyle arasında yakın farklarla altıncı kaldığı yarışı ile takibime giren safkana ilk şansı veriyorum. Yüksek Uçuş ve Evdegül gibi rakiplerinin hemen diplerinde elde ettiği üçüncülüğü çok kıymetli olan CEYLİNİM ve son koşusunda kalabalık koşuda en dış kılvar çekince yarış boyunca iyi yer tutamayan OĞLUM MELİH yarış kariyerleri süresince kazanma konusunda hep eksik kalmış isimlerin mücadelesini az atla geçmek isteyecek kuponlara yeterli gördüğüm isimlerdir. Geniş bütçeli kuponlar; TANYERİ, UÇAN UÇAN ve GALİÇYA sırasıyla dikkate alınabilir.

3.AYAK: Büyük favori (agf %68) olduğu koşuda bir kez daha yarışseverleri ters köşe yapan DEMON muhtemelen yine çok favori çıkacaktır. İlk şansı bu taya vermekle beraber yanına sın yarışı çok parlak olan KUM FIRTINASI'nı yazalım derim. İlk yarışı tatminkar ÖZÜMKARASI her iki tayın da eksik koşması halinde devreye girecek isimdir.

4.AYAK: Anlamsız şekilde Dilbağı takı ilavesi sonrası kalitesinin çok gerisinde yarışlar koşan ARSLANTURBO'nun bu takı ilavesinde kurtulduğunu görüyoruz. Çimin etkili kısrağı Tatişko'nun oğlu dereceli işlerle gireceği koşuyu kazanmaya çok yakın. Yarış kariyerine bu şehirde başlayan DEMİRTURBO dönüp dolaşıp yeniden geldiği topraklarda seri stiliyle çıktığı gibi bitirmeye çalışacak. Şahsi düşünceme göre kumu daha iyi olan AL ANDAKAR bu ikilinin hatasında devreye girecek ilk rakip olur. KRAL ARTUR ve TAMERŞAH ise sürprizde önereceğim taylardır.

5.AYAK: Aylardır, hatta yıllardır birinciliğe hasret kalmış isimlerin sahne alacağı günün beşinci ayağında; sağlıklı start alabilirse VOLDEMORT bu koşunun kazananı olur. Bir yarışı diğerine tutmayan BABADÖKER ve çok alışkın olmadığı mesafeye rağmen son yarışında yaptığı güçlü sprintiyle dikkat çeken LOVE ME TENDER en ciddi rakipleri olur. Bu ayağın sürprizini ise; NERUDA, RUN FOR RUYA ve PERA yapar.

6.AYAK: Son yarışında uzundan kısaya dönmekten etkilenen FREEDOM FLIGHT gördüğü yarışlar sonrası UTKUN BABACAN önlerde istediği tempo ritmini bulabilirse JOE DALTON ile birlikte bomboş sıkletleriyle GANDACHERA ve PETIT BLUE günün kapanış ayağının şanslı gördüğüm safkanlarıdır.

4///12-1-8-10-9-7///6-4-9-8///4-1-2-6-10///8-1-4-5-10-3///9-2-10-12-13

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.