Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

11 Ekim Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

11 Ekim 2018, Perşembe 10:27 Son Güncelleme:
- A +
Eray Balcı'nın İzmir at yarış tahminleri

11 Ekim Perşembe İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

MESAFESİNİ BULAN BAYDÖKER

1.AYAK: Son yarışlarında çok daha üst gruplarda koştuklarını gördüğümüz KÜÇÜK ERAY ve KARARLI ikilisi yeniden daha denk rakipleri buldukları koşunun en şanslı safkanları olur. Bir süre (3 ay) geri alındıktan sonra yarışlar görerek toparlanan FIRATIN ÖFKESİ'nin son yarışı oldukça parlaktı, bugün daha önce yarışlar kazandığı aprantisi idaresinde ön planda önerdiğim ikiliye ciddi rakip olacaktır. Önlerde preslere maruz kalabileceği rakipler topluluğuna rağmen bu ara hep iyi koşan ARBEDAŞ ve ekürilerden daha çok inandığım KÜRŞATBABA daha sonra şans verdiğim isimlerdir.

2.AYAK: Çok iyi start çıkışı sonrası öne düştüğü son yarışında Baba Hayri'nin preslerine maruz kalmasına rağmen bu ikili içerisinde daha dirençli, daha diri kalan taraf olduğu yarışını çok beğendiğim AL KANAT son kum performansını ölçü almadığım bugün yeniden çime çıkacak olan GÜLŞAH ve belki de grubun en tecrübelisi olup, start aldığı birçok koşuda tabela içerisinde yer almasına rağmen bir türlü kazanamayan DEMANOĞLU 3 yaşlı Arap taylarına mahsus maiden koşuyu az atla geçmek isteyecek kuponlar için yeterli olur. Sağlam kuponlar; ARBEDAŞAĞA, ÇELİK ADAM ve ÇAPKIN KAYA sırasıyla değerlendirmeye alacağımız taylardır.

3.AYAK: Yakın zamanda Eray Koktay/Emrah Özelçinler tarafından satın alınan BAYDÖKER için start sorunu ile boğuşan Grayempire ayrı tutacak olursak, geri kalan rakiplerinden normal şartlarda çok daha üstün bir sınıfa sahip olduğunu söylesek sanırım haksızlık yapmış olmayız. Bir süre ars verdikten sonda arka arkaya yarışlar gören ve yeni ekibinde yaptığı uzun galoplarında göz donduran bu safkan Oğlum Ozan ve Dymaxion gibi rakiplerinin tempoyu belirleyen isimler olacağı yarış gidişatında sonlarda yapacağı etkili ataklarıyla sonuca ulaşan safkan olacağı düşüncesindeyim. Gelin riski bu ayakta alalım ve bu safkanı günün limanı olarak değerlendirelim. Aksi halde birçok safkana şans vermek kurgumuzu ciddi anlamda zora sokacaktır.

4.AYAK: Kumun îstikrar abidesi Adile Teyze'nin kızı LADY ADİLE yeniden kum piste döneceği koşuda favorimdir. İlk yarış deneyiminde kum pistte çok fiyakalı kazanan MUAMMER BEY iki çim tercihinin ardından yeniden daha yatkın olduğu kum pistte favoriye ciddi rakip olur. Vermiş olduğu araya rağmen kumaşına inandığım DAYKOMIO kesinlkle ihmale gelmez. FRIGHTEN ve FINDIKKIRAN daha sonra geniş planda önereceğim taylardır.

5.AYAK: Ara sonrası gördüğü yarışların sonuncusunda dikkat çeken ASYAFIRTINASI başta olmak üzere AKGÜN REIS ve AKSAKALLI bu ayak için yeterli olur.

6.AYAK: Bölünen maidenin altılı ganyanın son ayağını oluşturan tarafında; ESENDAĞ, KAMERTAY, MORMUKADDES, AŞANBEY ve INFINITY arasındaki mücadele birinciyi belirler.

4-1-5-3-7///7-9-3-1-2-8///6///1-5-6-3-4///10-2-1///4-6-11-1-10

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...