Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

03 Ağustos 2018, Cuma 09:55 Son Güncelleme:
- A +
Eray Balcı'nın Bursa at yarış tahminleri

3 Temmuz Cuma Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

UYGUN GRUBU BULAN ''BOYLAM'' GÜNÜN BANKOSU OLUR...

1.AYAK: Handikap-14 ve üstelik dişilere mahsus bir koşu, yani bir diğer anlamıyla kazanma konusunda ciddi zorluk çeken isimlerin mücadelesiyle başlayacak günün ilk ayağında; Gümbürgümbür gibi kalitenin anne-baba bir öz kardeşi olmasına rağmen abisinin sol tırnağının ucu kadar olamayan ISLAH tıpkı kendi gibi istikrarsız rakipleri bulduğu koşuyu bir zahmet kazansın! Ben ilk ayaktan risk almayı severim diyen dostlarım bu kısrağı tek yazabilirler. Start sorunu yaşayıp makinaya oturduğu yarışının ardından bir süre geri alınıp sorunu giderilen ŞELALE agf oranlarında muhtemelen en yüksek yüzdeyi görecek olan GÜLDİDEM ve ekürisinin henüz maiden olmaları açıkçası benim bu isimleri geri plana atmamda ki en önemli etkenlerden biri. Son yarışını beğendiğim ancak, iki yıldır kazanamayan İMHAN hiç kazanamamış Okan Balkan ile buluşmasında nasıl bir sonuç çıkacak bekleyip görelim. Sezona müthiş bir giriş yapıp sonrasında çok keskin bir düşüşe geçen SELUŞKA grubun en ağır sıkletli kısrağı olmasının dezavantajının yanında, iki aylık aradan sonra bir yarış görme ve grubun en yakın zamanda yarış kazanan ismi olma özelliğiyle geniş planda değerlendirmeye alacağımız isimlerden biri olmalıdır.

2.AYAK: Bursa pistine göre çok daha uzun düzlüğü olan Ankara çim pistinde elde ettiği üçüncülüğünü çok beğendiğim AYDOĞAN GÜLÜ kum yarışlarının ardından çime çıkınca toparlanan ve her yarış birinciliğe bir adım daha yaklaşan IVANKA ve Mandarin gibi kalitenin anne kardeşi olan WOODS RUNNER ve 6-7 boy kadar tereddütlü başladığı koşudan birinciyle arasında sadece 80 salise farkla sekizincilikle ayrılan GOMEZ arasındaki mücadele birinciyi belirler.

3.AYAK: Yarış hayatına bu pistte kazandığı Şartlı-1 koşuyla başlayan BOYLAM aynı zamanda o sene G-2 Tigem Koşusunu da kazanan bu isim, bu yıla ise yaklaşık altı aylık aranın ardından dönüş yapmıştı. Geri dönüşünde G-3, A-3 ve G-1 koşularda boy gösterip sert rakipleri yanında tatminkar performanslar sergileyen kalite safkan, bugün çok daha uygun rakipleri bulduğu koşudan birincilikle ayrılması en doğal sonuç olacaktır. Aksi ise bu safkan için ciddi hayal kırıklığı olur.

4.AYAK: Kısa mesafenin isimlerinin mücadelesinde, yeniden kaba kuma dönen JUNIOR DANCER başta olmak üzere OBRADA, STAR FORCE ve ALPDAĞI bütçemiz dahilinde sırasıyla kuponlara yazacağımız taylar olmalıdır.

5.AYAK: Seri stiliyle bilinen AMPHITRITE 1300 mesafeli yarışın en şanslı safkanı olur. Takibimizdeki isim BABAEMİR son Kocaeli yarışı parlak ZAFER ATEŞİ en ciddi rakipleri olup, en iyi anlaştığı jokeyiyle HILL HEAD bir yarışı diğerine tutmayan SKY HERO ve ağır kilosuna rağmen etkili pilotuyla HEADWAY sürprizde değerlendirilmelidir.

6.AYAK: Altılı ganyanın son ayağını oluşturan maiden koşuda birbirlerine denk taylar; BIG BET, ÇİKOK YAĞMURU, İMZA, BİTLİS İNCİSİ ve BABA MENGİ ayırt etmeden kuponlara yazılmalıdır. Bütün Fanatik/Hipodrom okurlarına bol şanslar, bol kazançlar dilerim..

2-4-6-11-1///7-11-6-3///8///5-3-2-4///4-9-5-3-2-1///2-8-10-7-1

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...