Eray Balcı'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri

Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

08 Şubat 2018, Perşembe 09:17
- A +
Eray Balcı'nın Şanlıurfa at yarış tahminleri
8 Şubat Perşembe Şanlıurfa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

MESAFENİN İSTİKRARLISI ''CALIFORNIA'' TEK OLUR...

1.AYAK: Tayların uzun mesafe deneyimsizliği ile bir yarışı diğerine tutmayan istikrarsız çizgileri birleşince birinciyi tahmin etmekte fazlasıyla zorlaşıyor. Ancak kan hattını incelediğimiz zaman anne-baba kan hattıyla bu mesafeye en yatkın tay olduğunu gördüğümüz ve aynı zamanda son ayların en formda safkanı Dizdar Bey ile de anneden kardeş olması itibariyle PARA SAÇAN en şanslı isim olur. Kumaşının hakkını vermesi halinde bu rakipler yanında fark yaratmasını beklediğim bu tayı grubun bir adım önünde görüyorum. Start problemi nedeniyle maiden macerası çok uzun süren, hatta maidene veda ettiği koşuya dahi 8 boy tereddütlü başlamasına rağmen yakınına kimseleri sokmadan çok net bir yarış kazanan PRENSES NAZ anne kan hattı Şentay’a dayanan KÜÇÜK GELİN ve yarış hayatı süresince önemli bir başarıya ulaşamamış kısraklardan biri olmasına rağmen uzun yıllar istikrarlı yarışlar koşmayı başarmış Ertekin ile öz kardeş olan Balşeker’in yavrusu SANİBELA FIRTINASI zorlu başlangıcın diğer şanslı isimleridir.

2.AYAK: Yarış hayatının en etkili performansını 1700 mesafesinde elde eden ARASIM İzmir pistinde bu gibi mesafelerde elde ettiği başarılarla aşina olduğumuz Aseton’un yavrusu LONICERA anne kan hattı uzun mesafelerin klas safkanı Yekayek’e dayanan İMRAHOR tam da bu mesafelerin atı olan Leventcan’ın temsilcisi PİR ve yakın zamanda izlediğimiz ve yine bu gibi mesafelerde elde ettiği başarılarla bildiğimiz Medvina isimli kısrağın yavrusu MAYDO HAN arasındaki mücadele birinciyi belirler.

3.AYAK: Son iki yarışı çok parlak olan DERVİİDAYI bütün başarılarını bu mesafelerde elde eden AZADAĞA bu kez daha denk rakipler bulan KAZAZEDE geçen senenin iyilerinden, mesafenin etkilisi TEKİNEFE gününü denk getirse DÜŞEŞ ve iki yarıştır bizi mahcup eden CEVHER olurda bugün kazanacağı tutar diye kuponlara ilave edeceğimiz bir diğer isim olmalıdır.

4.AYAK: Adana pistinde elini kolunu sallayarak kazandığı son yarışında formunun zirvesinde olduğunu gösteren DİZDAR BEY grubun en ağır sıkletli safkanı olmasına rağmen bu formuyla en şanslı isim olur. Yarışa tempo vermeyi seven karakterlerin çokluğunda sonlarda çok güçlü gelecek olan PEKKURT son yarışını ölçü almadığım YALNIZKARTAL Dizdar Bey arkasında elde ettiği ikinciliği çok kıymetli bulduğum BÜREBEY ve bu ara çok iyi durumdaki YILDIZABAKAN favorinin rakipleri olur.

5.AYAK: Benzer mesafede start aldığı son yedi koşunun beşini kazanma başarısı gösteren CALIFORNIA yeniden en iyi anlaştığı binicisini bulduğu koşuda favorim olup, aynı zamanda günün bankosu adayımdır.

6.AYAK: Aleyhine olan 1800 mesafesinde bile son aksiyonda teslim olan MAN OF FIRE bugün mesafesine dönmüşse ilk şansı ona vermek gerekir. Islak pist koşullarında kolay kazandığı yarışı sonrası DELİ İMPARATOR ve Bursa’dan çok iyi durumda gelen APALBA son ayağı az atla geçmek isteyen kuponlar için yeterli olur. Sürprizi bu ayakta arayan yarışseverlerimiz; OTANTİK ve TOMS TO TOMS ikilisini değerlendirmeye alabilirler.

8-2-1-9///2-17-10-14-12///15-5-1-11-10-4///1-9-10-5-11///9///3-4-10-9-7
 
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.