Eray Balcı'nın Kocaeli at yarış tahminleri

Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

02 Şubat 2018, Cuma 09:00
- A +
Eray Balcı'nın Kocaeli at yarış tahminleri
2 Şubat Cuma Kocaeli at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

MESAFENİN İSTİKRAR ABİDESİ ''GOLD FOOT'' KAZNAMAYA ÇOK YAKIN....

1.AYAK: Yaklaşık 2,5 aylık tedavi süreci sonrası yarışlar gören ONURKAANOĞLU İstanbul’da sentetik pistte yaşadığı hayal kırıklığı sonrası daha yatkın  olduğu Bursa pistinde dördüncü kaldığı yarışı ile DENİZ ŞAHI Öztunç ve Işıkhan gibi isimlerle anneden kardeş olan GECE KUŞU ve kum pistte elde ettiği başarılarla bildiğimiz Kurçak ile anneden kardeş olan KILIÇAP yarış hayatının en parlak performansı sonrası çıkacağı pistte günün iddialı taylarından biri olur. Daha önce kaba kum pistte hiç koşmayan DETAY Demir Reis ve Vokal gibi kalite isimlerin anneden kardeşi olup, rakiplerinin biraz eksik koşması halinde devreye girebilecek taylardan biridir.

2.AYAK: Bozdeniz arkasında ikinci kaldığı son yarışını yaparsa PALERMO bugünün kazananı olur. Çok yakın ara koşuyor olmaktan etkilenmezse AŞKADİN bu yılın flaş safkanı Çermi Khan gibi kalite safkanın anne kardeşi olan UMUTREİS ve Özduran gibi kalite safkanın kardeşi olan AYKARA günün en kalabalık ayağını az atla geçmek isteyen kuponlara yeterli gördüğü taylardır. Geniş bütçeli kuponlar; YENİŞARLI, DURMUŞKARDEŞ, ÖZGENHAN,MİRHAN ve AÇIK KIRMIZI sürprizde değerlendirilebilir.

3.AYAK: Üç aylık aranın ardından pistlere geri döndüğü koşuda Fratelli’ye boyun farkıyla geçilirken Bursa pistindeki geçilmezlik ünvanını kaybeden GOLD FOOT o gün formda rakibi karşısında biraz da vermiş olduğu aranın kurbanı oldu diyebiliriz. Bugüne gelecek olursak; daha önce üç kez start alıp, ki kez kazandığı piste çok daha kondisyonlu çıkacak olan, mesafenin en istikrarlı safkanından bu rakiplerine geçit vermeyeceğini düşünüyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

4.AYAK: Şuan ki görüntüleri itibariyle birbirlerinden çok fazla kalite farklı olmayan 3 yaşlı İngiliz taylarının H-15 mücadelesinde her tayın eşit şanslı olduğunu ancak bir sıralama vermek gerekirse; TAŞKESEN, ANATOLINA STORM, ÖNEMLİ, MAZARAT ve RASİM KAPTAN bütçemize göre sırasıyla kuponlarımıza yazacağımız isimler olmalıdır.

5.AYAK: Seldanınoğlu ve Büyükdüşün’ün tempoyu belirleyen isimler olacağı koşuda, yükseklere çıkacak her bir tempo BAŞKAYNAK’a yarayacaktır. Etkili düzlük sprinti ile sonuca ulaşmasını beklediğim safkan günün alternatif banko adayımdır. Tek ciddi rakibi ise yarışı önlerde kabullenecek isimlerden, bu mesafeye daha yatkın isim SELDANINOĞLU olur.

6.AYAK: Son beş yarışının tamamında tabela içerisinde yer edinen ERTECİMER yarış hayatının ilk ve tek koşusu çok tatminkar olan KOCAKAAN ve takip atlarımızdan TATARRAMAZAN üçlüsünü rakiplerinin çok önünde değerlendirebiliriz. Geniş bütçeli kuponlar ve/veya günün son ayağında sürpriz arayışına girecek kuponlar ise; ABERAT, MİRALP ve ÇINARKAN üçlüsünü değerlendirmeye alabilirler.

7-1-4-6///10-2-11-13-7-8-9-1///4///2-3-1-4-5///2-4///6-8-10-1-9-4


 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...