Eray Balcı'nın Adana at yarış tahminleri

Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.

11 Mart 2018, Pazar 11:53
- A +
11 Mart Pazar Adana at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Eray Balcı günün programını değerlendirdi.
 
AZ ATLI PROGRAMDA PLASELERİN GÜNÜ OLABİLİR...
 
1.AYAK: Bu pistte 1900 mesafesinde 58,5 kg’lık sıkletiyle start aldığı koşuyu 2.04.09 ile kazanırken göz okşayan ALEXANDRAPOLI bir sonraki deneyiminde ise arka arkaya dört yarış kazanmayı başarmış Beceriklihan karşısında ikinciliğe razı olmuştu. Gerek mesafe deneyimi gerekse, form durumu olarak rakiplerinden çok önde gördüğüm bu safkan grubun en ağır sıkletli ismi olmasına rağmen birinciliğin en güçlü adayıdır. Anne tarafından Ultramar’a dayanan kan hattıyla bu mesafelerde daha etkili olması beklenen RENOWN bunu ispatladığı son yarışının ardından bugün favoriye en ciddi rakip olur. Yarış hayatı süresince beğendiğim kısraklardan biri olup, ağırlıklı olarak uzun mesafelerde elde ettiği başarılarla adından söz ettiren Keep Time’ın oğlu HAKK HANI altılı ganyanın başlangıç ayağının diğer şanslı tayı olur.
 
2.AYAK: Son yarışlarına oranla bu kez çok daha uygun rakipleri bulan BAŞPEHLİVAN startı da iyi alabilirse bugünün kazananı olur. Çim pist performansının daha etkili olduğunu düşündüğüm PARPALİ bu rakipler yanında kum pistte de öncelikli isimlerden biri olarak değerlendirilmelidir. Bu pisti ve mesafeleri seven ASALETLİ ve muhtemelen süratli gidecek yarış gidişatında sonlarda güçlü gelecek isimlerden TURABİ denk güçlerin mücadelesi olarak adlandırabileceğimiz koşuda sırasıyla kuponlara yazılmalıdır.
 
3.AYAK: Belkıs gibi kalite kısrağın temsilcisi olan AKAĞAÇ sanki bir hafta sonra koşacağı bir yarışın galobunu yapıyormuş edasında kazanıp, maiden macerasına son noktayı koyduğu koşusu sonrası sertleşen rakiplere rağmen favorimdir. Sezon içerisinde çok iyi yerlere geleceğine inandığım bu safkanı günün limanı olarak değerlendirebiliriz. Çok ciddi faullere maruz kaldığı koşudan ikincilikle ayrılan ELABARS son iki yarıştır çok formda rakiplere denk gelen YOLDAŞHAN son üç yarışının ikisinde Artuklu, diğerinde de Diliran’a çarpılan YOLDAŞAĞA ve gördüğü yarıştan sonra YURDAKUL sırasıyla rakipleri olur.
 
4.AYAK: Bu pistte 1900 mesafesinde start aldığı koşuda, yarışın başından sonuna kadar preslere maruz kalmasına rağmen son bir aksiyonda Renown’a teslim olan AFTER DEAD bu kez özellikle yarışın başlarını biraz daha idareli gidebilmesi halinde aynayı ilk gören tay olur. Beklentileri karşılama konusunda biraz geciken BERKEHAN Tagula temsilcisi TRACK BENDER ve gördüğü yarışlardan sonra iyi duruma gelen DORTMUND için mesafenin uzamasının da lehine avantaj olacağını söyleyebiliriz.
 
5.AYAK: Seri birincilikleri sonrası G-3 koşularda sert rakipler yanında tabelalar yapan ÇELİKKALKAN geri dönüşünde bu rakipleri geçmesi gerekir. Son yarışını çok beğendiğim BAYÇINAR mesafeden etkilenmezse ASTRAKHAN ve mesafe tutan KOMET rakipleri olur.
 
6.AYAK: Yarış kariyerleri boyunca istikrarı yakalayamamış 4 ve yukarı yaşlı İngiliz kısraklarının mücadelesinde, bu pist ve mesafede rakiplerinden daha üstün isimler olduklarını düşündüğüm GÜLGÜMÜŞKAN ve HÜRKUŞ günün kapanış ayağı için yeterli gördüğüm kısraklardır.
 
2-7-3///5-3-2-11///6---5-3-1-2///1-2-7-3///1-4-5-2///9-3
 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.