MENÜ

Enrique Cerezo: Arda Turan takımda kalacak

Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo, Arda Turan'ın sözleşmesinin bitimine kadar bu takımın formasını giyeceğini söyledi. Başkan Cerezo, Arda'nın futbolunu da "Muhteşem" olarak nitelendirdi.

09 Şubat 2015, Pazartesi 13:22 Son Güncelleme:
- A +
Enrique Cerezo: Arda Turan takımda kalacak
Atletico Madrid'in La Liga'da Real Madrid karşısında aldığı 4-0'lık galibiyet sonrası İspanyol televizyonunda yayınlanan bir spor programına katılan Cerezo, Arda ile ilgili sorulara cevap verdi. Başkan Enrique Cerezo, Arda'nın Atletico Madrid formasını giymekten son derece mutlu olduğunu vurgulayarak, "Bize takımda kalacağını söylüyor. O da, biz de bu berabarlikten memnunuz. Arda istemedikçe bu takım onu hiçbir yere satmaz" dedi.

Arda Turan ile ilgili gelen transfer söylentilerine tüm detayları ile açıklık getiren başkan Cerezo, kendisine şu an itibariyle herhangi bir kulüpten teklif ulaşmadığını, çıkan söylentilerin ise sadece dedikodudan ibaret olduğunu belirtti. Arda hakkında hem ülkesi, hem de İspanya'da çok sayıda transfer söylentisi çıkmasına da tepki gösteren başkan "Arda'nın iki yıl daha bizimle sözleşmesi var. Bir takıma gideceği sürekli iddia ediliyor. Hangi takım ise bize söylesinler, çünkü benim başkan olarak bundan haberim yok" diye konuştu.

Milli futbolcu Arda'nın futbolunu "muhteşem" olarak değerlendiren Atletico Madrid'in başkanı, seyircilerin Arda futbol oynarken büyük zevk aldığını öne sürdü. Başkan Enrique Cerezo, program yapımcısının Arda'nın krampon atmadan sonra bu hafta da eldivenlerini sinirlenerek dışarı attığını hatırlatması üzerine başkan, "Arda hem saha içinde, hem de saha dışında tam bir profesyonel oyuncudur. Yaptığı bir hata varsa onu kabul etmiştir. Kendisini kontrol etmesini biliyor. Krampon fırlatma konusunda bizden özür dilemiştir ve yeterli görülmüştür. Bu konuyu uzatmaya artık gerek görmüyorum" açıklaması yaptı.

Mehmet ÇİFTÇİ/MADRİD, (DHA)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...