MENÜ

Enlerin takımı Trabzonspor!

Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapmayarak taraftarlarını üzen Trabzonspor, istatistikler bazında bakıldığında Süper Lig'in "En"lerle dolu kadrosuna sahip olarak görülüyor. Sezon başında Eddie Newton'la lige başlayan ama istenilen performanstan uzaklaşınca görevine son verilerek yerine Abdullah Avcı'nın getirildiği Trabzonspor, genç ve pahalı kadrosuyla dikkat çekiyor. Süper Lig'de son 2 maçını kazanarak seri yakalayan Trabzonspor, Süper Lig'İn en genç kadrosuyla geleceğe dair umut verirken aynı zamanda en pahalı ikinci kadrosuna da sahip oldu.

05 Aralık 2020, Cumartesi 01:30 Son Güncelleme:
- A +

Süper Lig'in 25.1 yaş ortalamasıyla en genç kadrosuna ve 81.68 milyon Euro piyasa değeriyle en pahalı ikinci kadrosuna sahip olan Trabzonspor, taraftarlarına umut veriyor. Geniş kadrosuyla lige kötü başlasa da Abdullah Avcı'nın göreve gelmesiyle özellikle savunma anlamında iyi işler yaparak galibiyet serisi yakalayan bordo - mavili ekipte hedef ilk yarıyı ilk 5 sıra içinde tamamlamak. 10 haftasonunda topladığı 12 puanla ligin 15. sırasında yer alan bordo mavili ekip, genç kadrosu sayesinde taraftarlarını mutlu ediyor. Abdullah Avcı kafasında ideal kadroyu yavaş yavaş belirlerken oluşan 11 ise şu şekilde oldu.

Trabzonspor'un ideal kadrosu: Uğurcan Çakır, Marlon, Serkan Asan, Edgar Le, Vitor Hugo, Lewis Baker, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Ekuban, Benik Afobe.

Sezon sonu sözleşmeleri sona erecek isimler kimler?

Trabzonspor'da sezon sonu Jao Pereira, Kamil Ahmet Çörekçi, Gaston Campi ve Majid Hosseini'nin sözleşmeleri sona erecekken; Benik Afobe, Lewis Baker ve Marlon'un kiralık sözleşmeleri de son bulacak. Kiralık oyunculardan yalnızca Marlon'un satın alma opsiyonu bulunuyor.

HAZIRLAYAN: NİHAT UZEL

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...