Engellilere yeni koordinasyon kurulu!

Zaten varolan ve engelliler futboluna 3 yıldan bu yana başarı ile hizmet veren, ancak geçtiğimiz aylarda nedensiz olarak lavedilen TFF Engelliler Futbol Koordinasyon Kurulu, bu kez İstanbul merkezli kuruldu.

02 Kasım 2009, Pazartesi 19:21
- A +
Engellilere yeni koordinasyon kurulu!

Haluk Ulusoy'un başkanlığı döneminde 2006 yılında Ankara merkezli olarak oluşturulan, 2009 yılında Mahmut Özgener başkanlığındaki federasyon tarafından kapatılan Engelliler Futbol Koordinasyon Kurulu, bu kez İstanbul merkezli olarak yeniden faaliyete geçti.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan duyuruda: "Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile İşitme, Görme, Bedensel Engelliler Federasyonları ve Özel Sporcular Federasyonu arasında koordinasyonu sağlayacak TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu çalışmalarına başladı" denildi. Sitede şu ifadelere de yer verildi:

TFF Futbol Geliştirme Merkezi Direktörlüğü’nden Doç. Dr. Bülent Bayraktar, Rasim Kara, Zeynepgül Ene ve Deniz Cengiz’in yer aldığı Engelliler Koordinasyon Kurulu; engelli spor federasyonları ile düzenli işbirliği yaparak, söz konusu federasyonlara belirli konularda destek sağlayacak.

Söz konusu oluşumla TFF’nin engelli futboluna olan desteğinin artarak sürdüğünü belirten TFF Genel Sekreteri Ahmet Güvener, federasyonun internet sitesinde yer alan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Engellilerin futbol oynayabilmesi için olanak yaratmaya devam ediyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de TFF Futbol Geliştirme Merkezi tarafından Herkes İçin Futbol kapsamında düzenlenen ’Engel Tanımayanlar Şenlikleri’. Geçen yıl 14 ilde gerçekleşen şenliklerde görme, işitme, zihinsel ve bedensel açıdan engelli tam 7200 vatandaşımız evinden çıkarak, futbol oynama arzusunu doya doya yaşadı.

Bu şenlikleri bu yıl tam 36 ilde gerçekleştireceğiz. Böylece yıl sonuna kadar, daha önce futbol oynamamış ama bu spora sevdalı 15 bin engelli kardeşimizin futbolla fiziken tanışmasını sağlayacağız."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...