MENÜ

Engelliler kayak keyfi yaşadı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesince Erikçe Kent Ormanı’nda yaptırılan kayak merkezinde 7-22 yaşlarındaki 155 engelli, hayatlarında ilk kez kayak yaparak keyifli saatler geçirdi.

10 Aralık 2016, Cumartesi 14:07 Son Güncelleme:
- A +
Engelliler kayak keyfi yaşadı
Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi engelliler, okullarınca düzenlenen etkinlik için servislerle kayak merkezine getirildi. Yürüme bantlarıyla kayak pistinin en tepesine çıkan engelliler, bindikleri botlarla yokuştan kaydı. Birbirleri ile yarışan engelliler, doyasıya eğlendi.

Abdulkadir Konukoğlu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali Boz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, engellilere dikkat çekmek ve çocukların yüzünü güldürebilmek için etkinlik düzenlediklerini söyledi. Etkinliği bir sponsor sayesinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Boz, "Çocuklarımızın mutlulukları yüzlerinden okunuyor. Bu etkinliğimizi gerçekleştirirken sponsorumuz kendisinin bilinmesini istemedi. Ben ona da çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın eğlenmesinde çok büyük katkıları oldu." dedi.

İlkokul öğrencilerinin yanı sıra mesleki eğitim alan 155 öğrenciyle merkeze geldiklerini belirten Boz, çocukların gelişimi için etkinliklere devam edeceklerini kaydetti. Asıl amaçlarının çocukların sosyalleşmesi olduğunu dile getiren Boz, şöyle konuştu:

Çocukların eve kapanmalarını engelleyip engelsiz bir hayat sağlamak istiyoruz. Hayata kazandırmayı amaçlıyoruz. Hem engelli babası olarak hem de öğretmen olarak çocukların öz güvenlerinin geliştiğini gözlemledim. İlk kaydıklarında tereddüt ediyorlardı. Kaydıkça öz güvenleri yerine geldi. Önemli olan da bu. Zaten bunu başaran insanın da başarısız olma şansı yok.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...