Emin Moğulkoç, Atina’daki saldırı anlarını anlattı

Turkish Airlines EuroLeague’de Panathinaikos’un Barcelona’ya 92-81 mağlup olduğu maçın sonrasında Türk hakem Emin Moğulkoç ile birlikte hakemler Luigi Lamonica ve Damir Javor saldırıya uğradılar. Moğulkoç, maçtan sonra yaşanan anları anlattı.

22 Şubat 2020, Cumartesi 20:46 Son Güncelleme:
- A +
Emin Moğulkoç, Atina’daki saldırı anlarını anlattı

Turkish Airlines EuroLeague’in 25. maç döneminde Panathinaikos, sahasında konuk ettiği Barcelona’ya 92-81 mağlup oldu.

Karşılaşma sonrası Türk hakem Emin Moğulkoç’un da olduğu hakem üçlüsü saldırıya uğradı. Luigi Lamonica ve Damir Javor ile birlikte saldırıya uğrayan Emin Moğulkoç, o anları anlattı.

Emin Moğulkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunanistan’ın başkenti Atina’da oynanan müsabakanın ardından birlikte görev aldığı hakemler Luigi Lamonica ve Damir Javor’la otele döndükleri sırada saldırının gerçekleştiğini dile getirdi.

Maçta herhangi bir tepkiyle karşılaşmadıklarını aktaran Moğulkoç, “Maçtan sonra taksiyle otele dönerken, yanımıza iki kişinin bindiği bir motosiklet yaklaştı. Taksinin sol arka camını sert bir cisimle kırdılar. O tarafta oturan Luigi Lamonica’nın yüzünde birkaç ufak kesik oluştu. Plakası olmayan motosiklet, daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştı. Zaten yüzlerinde maske vardı. Sonra hastaneye gittik, Lamonica’ya müdahale edildi. Ardında polis geldi ve ifade verdikten sonra ayrıldık.” diye konuştu.

Emin Moğulkoç, ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Yıllardır bu işi yaptığımız için çok endişe, korku olmadı. Bir gözdağı, mesaj vermek istediklerini düşündüm. Onun için çok fazla etkilenmedim. Açıkçası sebebini de çok bilmiyorum. İnşallah bir daha böyle şeyler olmaz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...