MENÜ

Emenike: Bana nezarette muz bile attılar

Gaziantepspor maçındaki hareketi için özür dileyen Fenerbahçeli Emenike, "3 Temmuz'u benim kadar acı yaşayan yok. Nezarethanede muz attılar. Yine de Spartak Moskova'ya rest çekip geldim. Her şeyi Fenerbahçe için yaptım. Bana tepki gösterenler bunu unutmasın" dedi.

23 Eylül 2014, Salı 08:48 Son Güncelleme:
- A +
Emenike: Bana nezarette muz bile attılar

Fenerbahçe - Gaziantepspor maçında topuğuyla pas vermesi sonrasında kaptan Emre’yle tartışan Emmanuel Emenike, tribünlerden yükselen tepkiler üzerine demoralize olmuş, daha sonra da oyundan alınmıştı. Uykusuz bir gece geçiren ve sabahı zor eden Nijeryalı yıldız, Habertürk’e konuştu. Emenike, geçmişe bir yolculuk yapıp Türkiye’de yaşadığı sıkıntıları paylaştı, “Başkası olsa bunları yaşadıktan sonra asla geri dönmezdi” dedi.

İşte Emenike’nin çok konuşulacak açıklamaları:


“Son maçta o tepkiyi vermemem gerekiyordu, hata yaptım. Gol atamadığım için üzerimde bir stres vardı. Yapmamam gerekiyordu ancak oldu. Başkanımdan, hocamdan, kaptan Emre’den ve taraftarlardan özür diliyorum. Ancak taraftarımızın da şunu bilmesini istiyorum. Türkiye’de hak etmediğim birçok şey yaşadım. Ancak bunlar Fenerbahçe sevgimi yüreğimden söküp atmadı. Eleştirirken bunu düşünüp biraz daha anlayışlı olmalarını bekliyorum.

"İSYAN ETMEK İSTEDİM"


3 Temmuz sürecini başkan ve birkaç kişi dışında benim kadar acı bir tecrübeyle yaşayan olmamıştır belki de... 5 gün gözaltına kaldım. Bana hakaret ettiler. Nezarethanede muz attılar. O dönem içim çok acıdı, isyan etmek istedim ama sustum. Suçsuzluğumu bildiğim için ağzımı açıp tek kelime etmedim. Bu konuyu da hiç gündeme getirmedim. Yabancı bir başka futbolcu olsa, bırakın Türkiye’ye dönmeyi, uçakla üzerinden bile geçmezdi. Ben Fenerbahçe’yi, bu formayı, taraftarı çok sevdiğim için döndüm. Spartak Moskova’da 11’de oynuyordum, gitmek istediğimi söyledim. İzin vermediler. Günlerce yöneticilere yalvardım. Hatta rest çektim. Transfer tekliflerini elimin tersiyle itip F.Bahçe’ye geldim. Ben her şeyi F.Bahçe’de oynamak için yaptım. Lütfen tepki gösterenler, bunları unutmasın.”

Kaynak: Habertürk

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...