Edge'den kurtulmanın yolu!

Edge müthiş bir web tarayıcısı, ancak size Internet Explorer'ı hatırlatıyorsa, onu böyle "kapatın"!

10 Şubat 2016, Çarşamba 00:03 Son Güncelleme:
- A +
Edge'den kurtulmanın yolu!

Windows 10'la birlikte gelen Microsoft Edge, yenilikleriyle birçok kullanıcının beğendiği bir web tarayıcısı. Ancak herkes ondan hoşlanmıyor ve bazılarımız, onu sisteminden kaldırmak isteyebiliyor. Siz de Edge hakkında olumsuz düşünenlerden iseniz, onu nasıl kaldırabilirsiniz?

Windows, normalde Edge'i kaldırmak için herhangi bir yol sunmuyor. Edge, "güvenilir uygulama" olduğundan ve Windows'un çekirdek bileşenlerinden biri olduğundan onu kaldırmanıza izin verilmiyor. Ancak  Edge'i devre dışı bırakmakla yetinecekseniz, bunu yapmanızı sağlayacak bir araç var.

Edge Blocker, Edge'i devre dışı bırakıyor ve böylece tarayıcı, siz onu etkinleştirmediğiniz sürece karşınıza çıkmıyor. Windows hesabınız yönetici izinlerine sahipse, tarayıcıyı tüm kullanıcılar için engellemiş oluyorsunuz. Edge'i devre dışı bıraktığınızda hiçbir uygulama, Edge'i açamıyor.

Sorun yaşamamak için Edge'i devre dışı bırakmadan önce varsayılan web tarayıcınızı başka bir tarayıcıyla değiştirmenizde ve bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızda fayda var. Araç taşınabilir olduğundan kuruluma ihtiyaç duymuyor.

İndirin: Edge Blocker

Resimlerle: Galaxy S7'nin duvar kağıtları sızdı!Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...