MENÜ

FUT Esports, Dünya Şampiyonası’ndaki yerini garantiledi

FUT Esports, dünyanın en büyük espor turnuvalarından biri olan VALORANT Champions Tour 2023: Masters Tokyo’da tarihi bir başarıya imza attı. FUT Esports, Tokyo’da aldığı sonuçlarla birlikte, VALORANT Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan ilk Türk takımı oldu.

FUT Esports, Dünya Şampiyonası’ndaki yerini garantiledi

Dünyanın dört bir yanından toplam 12 takımın mücadele ettiği VALORANT Champions Tour 2023: Masters Tokyo turnuvası başladı. Red Bull takımı FUT Esports, Masters Tokyo’da çıktığı ikinci maçta Çin Ligi temsilcilerinden Attacking Soul Esports’u (ASE) 2-1 mağlup etti. Lotus haritasında oynanan son mücadelede, FUT Esports oyuncusu qw1’in 15 saniye içerisinde bütün rakip takımı elimine etmesi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Haberin Devamı

Bir başka EMEA takımı olan Natus Vincere’nin, EDward Gaming ile arasında geçen kıyasıya mücadeleyi 2-0 kaybetmesi ve FUT Esports’un ASE ile girdiği mücadeleden galip çıkması sonucunda FUT Esports, VALORANT Dünya Şampiyonası yolculuğundaki yerini de garantiledi.

Dünya Şampiyonası’na katılacak ilk Türk Takımı: FUT Esports

FUT Esports, VALORANT Champions Tour: EMEA Lig sezonunu 5. sırada bitirdikten sonra playoff’larda gösterdiği üst düzey performans ile Masters Tokyo’ya gitme hakkını kazanan 3. EMEA takımı olmuştu.

Red Bull takımı FUT Esports, Tokyo’da aldığı sonuçlar ile VALORANT Dünya Şampiyonası’na katılım başarısı gösteren ilk Türk takımı olarak tarihe adını yazdırdı. FUT Esports’un yarışacağı VALORANT Champions 2023, 6-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek.

Haberin Devamı

FUT Esports, Dünya Şampiyonası’ndaki yerini garantiledi

YORUM YAZ