MENÜ

Düşük tansiyon beliritleri, düşük tansiyona ne iyi gelir? Orijinal Yoga Sistemi Teknikleri!

Düşük tansiyona ne iyi gelir? Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “Düşük Tansiyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde düşük tansiyon ve onun yarattığı olumsuz etkilere elveda, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

23 Aralık 2020, Çarşamba 16:11 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman tarafından hazırlanan “Düşük Tansiyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde düşük tansiyon ve onun yarattığı olumsuz etkilere elveda, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. 

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Düşük Tansiyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda, düşük tansiyon sorunu yaşayan kişilerin yararlanabileceği çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan teknikler ile kan serbestçe göğüs ve baş bölgesine doğru akmakta, dolaşım hızlanmaktadır. Beyin yorgunluğu giderilmekte, konsantrasyon güçlenmekte, sinir sistemi dengelenmektedir. Vücut canlanmakta, halsizlik ve yorgunluk giderilmektedir.” 

Uzman Yoga Antrenörü Pelin Duman, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Duman, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak düşük tansiyonla ilgili sıkıntılarınızdan özgürleşebilirsiniz” diyerek herkesi mutlu ve sağlıklı bir yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...