"Dursun, bence susup otursun!"

Hıncal Uluç: Ben Dursun'un yerinde olsam böyle divan mivan, falan filan sağda solda konuşmam. Sessiz kalır, kaybolurum. Çünkü Mustafa Cengiz'in açıklayabileceği öyle şeyler var ki Dursun Özbek otelinden dışarıya çıkamaz.

16 Şubat 2018, Cuma 07:47
- A +
Ünlü gazeteci ve spor yorumcusu Hıncal Uluç, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. Tecrübeli kalem, özellikle Sarı Kırmızılı kulübün eski başkanı Dursun Özbek hakkında çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Uluç'un Sabah Gazetesi'nde yayınlanan yorumları:

Galatasaray'da Divan Kurulu yapıldı. Hem Başkan Mustafa Cengiz hem de selefi Dursun Özbek çıktı, konuştu. Açıklamalar ışığında Divan Kurulu toplantısını nasıl okumalıyız?

Efendim, Divan Kurulu'nu herhangi bir şekilde okumuyorum çünkü Galatasaray'da aslında Divan Kurulu yok. Fonksiyonsuz, işe yaramaz bir kuruldur. Bugüne kadarki kulübün tepetaklak gidişine hep seyirci kalmıştır. Üstelik bu Divan Kurulu, 'Dursuncu'dur. O Divan Kurulu üyelerinin, en eskilerin olduğu ilk 5 sandıkta Dursuncular kazandı. Ben Dursun'un yerinde olsam böyle divan mivan, falan filan sağda solda konuşmam. Sessiz kalır, kaybolurum. Çünkü Mustafa Cengiz'in açıklayabileceği öyle şeyler var ki Dursun Özbek otelinden dışarıya çıkamaz, karşısındaki Dedeman'a toplantıya bile gidemez. Dursun alkışlandı Divan'da çünkü kendi kurulu… Başta İrfan Aktar olmak üzere. Mustafa Cengiz, Galatasaray'ın kurumlarına saygısından gitti bence oraya. Ben olsam gitmezdim. O Divan Kurulu ne yapmış? O İrfan Aktar ne yapmış? İki tane muhalif var, ona bile tahammül edemedi, konuşturmadı. Dursun konuşur, eleştiri almadan İrfan Aktar da Divan'ı kapatırdı.

Fenerbahçe'nin Başakşehir'i yenmesinin ligin dengelerini değiştirdiği yorumları var. Sizce bu doğru mu, yoksa normali bu muydu?

AYKUT HOCA ÇOK İYİ ANALİZ ETMİŞ

Başakşehir son 5 haftada 5-0 kazandığı maç dahil çok kötü oynadı. O maçı bile kaybedebileceğini söylemiştim. Başakşehir tepetaklak gidiyor. Abdullah Avcı da bu gidişi seyrediyor. Anlayamıyor... Abdullah hoca iyi bir hocadır benim ölçülerime göre... Aykut hoca Başakşehir'in bu tepetaklak gidişini de oyununu da çok iyi analiz etmiş. Bu futbola göre oyun taktiği kurdu ve bitirdi işi. Daha çabuk da bitirebilirdi aslında. Keçi inadıyla Valbuena'yı oynatmamakta ısrar etmeseydi... Her büyük takımın bir boş, serbest oyuncuya tahammülü vardır, kaldırır. Bu örnekleri hep veriyorum. Prekazi öyleydi, Hagi öyleydi, bunlar serbest oynardı. Sen oyunu prese ve orada kaptığın toplarla kontratağa dayamışsan, kurmuşsan bunu en iyi yapacak adam Valbuena'dır. İkinci yarıda 2-0 giderken, Başakşehir girdiği pozisyonlardan birini değerlendirip 2-1 yapsa sonuç ne olurdu, bilemeyiz.
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.