MENÜ
Önceki Fotolar

Dünyanın en zengin kulüp sahipleri

Dünyanın en çok izlenen ve takip edilen spor branşı futbol, son yıllarda giderek büyüyerek bir endüstriye dönüştü. Transferlerde ödenen bonservis bedelleri, oyunculara verilen maaş miktarları, reklam kampanyaları için ayrılan bütçeler, futbolu büyük paraların döndüğü bir oyun haline getirdi. Dünyanın en zengin iş adamları, futbol kulüplerini satın alarak yatırımlarını futbol üzerinden inşa etmeye başladı. İşte dünyanın en büyük kulüplerinin en zengin sahipleri...

27 Şubat 2021, Cumartesi 10:43 Son Güncelleme:
- A +
Dünyanın en zengin kulüp sahipleri

7) Stan Kroenke - Arsenal | 9 MİLYAR DOLAR

Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in hisselerinin büyük bir bölümüne sahip olan Stan Kroenke, Amerikalı bir iş adamıdır. Arsenal taraftarının büyük bir bölümü tarafından eleştirilerin odağı olan Kroenke, takımın 2004'ten bu yana yaşadığı şampiyonluk hasretini de dindiremedi.


Dünyanın en zengin kulüp sahipleri

8) Nasır el-Halifi - Paris Saint-Germain | 8 MİLYAR DOLAR

Listenin en çok bilinen isimlerinden Nasır el-Halifi, listenin son sıralarında yer alıyor. Katarlı iş adamı, 1992-2003 yılları arasında profesyonel olarak tenis oynayan sahibi olduğu Paris Saint-Germain'e, büyük yatırımlar yapmasına rağmen Şampiyonlar Ligi'nde başarıya ulaşmasını sağlayamadı.


Dünyanın en zengin kulüp sahipleri

9) Zhang Jindong - Inter Milan | 7.6 MİLYAR DOLAR

2016 yılında İtalyan devi Inter'i sahip alan Çinli iş adamı Zhang Jindong, Suning.com'un kurucularından birisidir. Inter'i tekrar eski günlerine döndürmeye kararlı olan Jindong, bu yıl Serie A'da şampiyonluğun en büyük favorilerden birisi.


Dünyanın en zengin kulüp sahipleri

10) Robert Kraft - New England Revolution | 6 MİLYAR DOLAR

ABD'li iş adamı Robert Kraft, MLS ekibi New England Revolution'un sahibi. Kraft, 2000'li yılların ortalarında Liverpool'u satın almak için girişimlerde bulunmuştu. Ayrıca NFL ekibi New England Patriots da Kraft'e ait.


Sıradaki haber yükleniyor...