Duayen gazeteci İsmet Tongo son yolculuğuna uğurlandı

Fanatik Gazetesi'ne yıllarını vermiş, duayen gazeteci, meslek büyüğümüz İsmet Tongo son yolculuğuna uğurlandı.

22 Kasım 2016, Salı 00:25 Son Güncelleme:
- A +
Duayen gazeteci İsmet Tongo son yolculuğuna uğurlandı
Fanatik Gazetesi'ne yıllarını vermiş, duayen gazeteci, meslek büyüğümüz İsmet Tongo hayatını kaybetti.

76 yaşında hayata gözlerini yuman Tongo'nun cenazesi bugün Levent Camii'nde kılınan öğle namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi.

İsmet Tongo'ya Allah'tan rahmet dileriz... Başımız sağolsun...

İSMET TONGO KİMDİR?

1940 yılında İstanbul’da doğan İsmet Tongo, İstanbul Erkek Lisesi’ndeki öğrenimini yarıda bırakıp, Özel Gazetecilik Enstitüsü’ne girdi. 1959’da Günlük Spor Gazetesi’nde sayfa sekreteri olarak başladığı gazetecilik yaşamına İstanbul Ekspres, Vatan, Son Havadis Gazeteleri’nde devam ettikten sonra 1965 yılında Milliyet Gazetesi’ne geçen ve yıllarca spor servisinde çalışan Tongo, daha sonra Tercüman’da müdürlük, Posta’da yazarlık görevlerinde bulundu.

Çıktığı ilk günden itibaren FANATİK’e yazılarıyla katkı veren İsmet ağabey, bir dönem Fotomaç Gazetesi’nde de çalıştı. Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin açtığı yarışmalarda birçok kez “Yılın Gazetecisi” ödülüne layık görülen İsmet Tongo, 1976 yılında Dünya Kupası Tarihi isimli bir de kitap yayınladı. Türk spor basınının duayenlerinden, FANATİK Gazetesi’ne çıktığı günden bu yana yazılarıyla, fikirleriyle hizmet eden ve yol gösteren, “İmparator” lakaplı İsmet Tongo abimiz, dün gece hayata gözlerini yumdu.

Bir süredir tedavi gören İsmet abi, ne yazık ki, daha fazla direnemedi ve sevdiklerini öksüz bırakarak aramızdan ayrıldı. İsmet Tongo’nun Emre, kendisi gibi gazetecilik yapan Can ve Yasemin isimli üç çocuğu bulunuyor.

Sevgili abimizin cenaze töreniyle ilgili bilgileri Fanatik’in sosyal medya hesaplarından duyuracağız.

FANATİK ailesi olarak sevgili İsmet abimize Tanrı’dan rahmet, başta arkadaşımız, oğlu sevgili Can Tongo olmak üzere kederli ailesine başsağlığı dileriz. Nur içinde yat sevgili İsmet abi...
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...