Dominik'te öldürülen Survivor çalışanı Alper Baycın'a son veda

Dominik'te öldürdülen Survivor 2018'in kameramanı Alper Baycın'ın (24) cenazesi baba ocağına getirildi. Anne Aynur Baycın, oğlunun fotoğrafını öperek 'Annem çok güzel bakıyorsun. İyi ki doğurmuşum ben seni, herkese sevgi bıraktın sen. Sen herkese bir şeyler öğrettin annem' sözleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

02 Temmuz 2018, Pazartesi 16:12 Son Güncelleme: 02 Temmuz 2018, Pazartesi 16:14
- A +

Dominik Cumhuriyeti'nde çekimleri devam eden Survivor ekibinde görevliyken 4 gün önce çantasını gasp etmeye çalışan iki kişinin bıçaklı saldırısı sonucu hayatını kaybeden 24 yaşındaki Alper Baycın'ın cenazesi öğle saatlerinde, Antalya'ya Muratpaşa ilçesi Üçgen Mahallesi’ndeki baba evine getirildi.

Alper Baycın'ın yaşadığı eve boydan boya dev Türk bayrağı asılırken, yakınları helallik dilemek için taziye çadırında bekledi.

Herkesin yakasında Alper Baycın'ın fotoğrafının yer aldığı görüldü. Çadırda taziyeleri kabul eden anne Aynur Baycın, oğlunun fotoğrafını kucağına alıp okşayıp, öperek

Herkesin yakasında Alper Baycın'ın fotoğrafının yer aldığı görüldü. Çadırda taziyeleri kabul eden anne Aynur Baycın, oğlunun fotoğrafını kucağına alıp okşayıp, öperek

''Ne güzel çocuksun sen annem, bekletme annem, annecim. Annem çok güzel bakıyorsun. İyi ki doğurmuşum ben seni, herkese sevgi bıraktın sen. Sen herkese bir şeyler öğrettin annem. Şükürler olsun Rabbime böyle bir çok nasip ettin bize. Annem sen çok güzelsin. Böyle bir çocuk yok. Allah herkese nasip etsin ömrünü değil kendini'' dedi.

SÖZLÜSÜ CENAZEDE GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

SÖZLÜSÜ CENAZEDE GÜÇLÜKLE AYAKTA DURDU

Cenaze aracının gelmesiyle birlikte, hoca eşliğinde dua edildi ve helallik alındı. Alper Baycın'ın sözlüsü Yasemin Çelik'in de güçlükle ayakta durduğu gözlemlendi.

Helalliğin ardından Alper Baycın'ın yakınları ve arkadaşları Türk ve Fenerbahçe bayrağı açarak, cenaze namazının kılınacağı Muratpaşa Camii'ne doğru yürüyüşe geçti. 

Sözlüsü Yasemin Çelik'in de tabutuna sarılarak gözyaşı döktüğü Alper Baycın'ı, yakınları, arkadaşları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak ile aralarında televizyoncu Acun Ilıcalı'nın da olduğu çalışma arkadaşları uğurladı.

Cenaze töreninde, Acun Ilıcalı, Acun Medya Ailesi ve TV8 yazılı çelenkler getirildi.

Öğle namazı sonrası kılınan namazın ardından Alper Baycın’ın naaşı Andızlı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.