MENÜ

Diriliş Ertuğrul 129. Bölüm Fragmanı İzle!

İzlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul'un bu hafta ekrana gelecek son bölüm fragmanı yayınlandı. TRT 1'de her çarşamba ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizisi severleri yine ekranlara kitleyecek bir bölümün fragmanı yayınlandı. İşte Diriliş Ertuğrul'un yayınlanacak son bölümün ilk fragmanı...

24 Aralık 2018, Pazartesi 17:18 Son Güncelleme:
- A +

Bu hafta ekrana gelecek Diriliş Ertuğrul 129. bölüm fragmanı yayınlandı. TRT 1'de her çarşamba ekrana gelen Diriliş Ertuğrul dizisi severleri yine ekranlara kitleyecek 129. bölüm

fragmanı yayınlandı. İşte Diriliş Ertuğrul 129. bölüm ilk fragmanı...

Diriliş Ertuğrul'un son bölümünde Lais'in öldürülmesi nedeniyle Bizans komutanı Dragos, çılgına döner. Ertuğrul Bey, sandık dolu altınların korunması konusunda Beybolat Bey'e uyarılarını yapmaktadır.

Altın dolu sandıklardan haberdar olan Dragos ise adamlarını toplayarak hem kan hem altınları istediğini söyler.

Diriliş Ertuğrul 129. bölüm fragmanında İlbige'nin esir düşmesiyle ilgili ip uçları da mevcut. İlbige'nin abisi Beybolat Bey Ertuğrul Bey'e 'Alplerini topla kaleyi basacağız' diyor ancak Ertuğrul Bey'in planları farklı.

Diriliş "Ertuğrul"

Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi?

Ertuğrul Bey'in kılıcı Simon'u yenebilecek mi?

Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Çavdaroğlu - Kayı Obası gerilimini Candar Bey durdurabilecek mi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi.


Diriliş Ertuğrul dizisinin 128. bölüm özeti ise şöyle:

Gündüz’ün aklanmasıyla Kayılar ve Umuroğulları arasında nasıl bir bağ olacak? Selcan ve Süleyman’ın obaya gelişi, beraberinde neleri getirecek? Selcan’la birlikte gelen haber nedir ? Ertuğrul tarafından yenilgiye uğratılan Dragos’un yeni hamlesi ne olacak? Öte yandan Emir Bahaeddin, Ertuğrul’u sıkıştırmak için ne yapacak? Söğüt’e gelecek olan yeni kişi kim olacak? Ertuğrul tüm bu yaşanılanlara karşı nasıl bir tavır takınacak? merakla bekleniyor.

Diriliş Ertuğrul Dizisi Oyuncuları

Oyuncular : Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İğnemli

Yönetmen : Metin GünayYORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...