Dick Advocaat: Oyuncularım büyük hata yapar...

​UEFA Avrupa Ligi'nde yarın akşam Zorya'yı konuk edecek Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat ve oyunculardan Alper Potuk, bu maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Hollandalı teknik adam "İlk maçtan dolayı ne kadar zor bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. Oyuncularım rakibi küçümserse büyük hata olur." dedi.

23 Kasım 2016, Çarşamba 15:59 Son Güncelleme:
- A +
Dick Advocaat: Oyuncularım büyük hata yapar...
​UEFA Avrupa Ligi'nde yarın akşam Zorya'yı konuk edecek Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat ve oyunculardan Alper Potuk, bu maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Hollandalı teknik adam "Kendini her gün geliştiren bir takım olduklarını ancak Zorya'yı oyuncularının küçümsemesinin büyük hata olacağını belirtti. Alper Potuk ise orta sahada mı, kanatlarda mı daha iyi olduğu sorusuna "Fenerbahçe'de oynuyorsanız mevki düşünmemeniz gerek" cevabını verdi. 

Samandıra'da strateji fabrikası!

Basın toplantısındaki açıklamalar şu şekilde: 

Dick Advocaat:

"Küçümsemek hata olur"

Bu maç bizim için önemli kazanırsak büyük bir adım atacağız Biz sadece 11 oyunculu bir takım değiliz bütün oyuncularımız gelişiyor. İlk maçta gördük. yarın da bizi gerçekten zor bir maç bekliyor. Oyuncularımın rakibi küçümsediğini düşünmüyorum. Eğer böyle olursa ciddi sorun yaşarız. 

"İlk maçlarda da iyiydik"

Hala ligdeki ilk maçlarda fena oynamadığımızı düşünüyorum ama 3 maçtan 1 puan alabildik. Sadece 11 kişiden oluşan bir kadro değiliz. Kendini her gün geliştiren, hep oynamak isteyen oyunculardan kurulu bir takımız.

Oyuncularımız antrenmanda formayı istediklerini gösteriyorlar. Kimin hak ettiğine akşam antrenmanında da bakacağız.

"Alper orta sahada daha etkili"

Alper Potuk geçtiğimiz senenin tamamını kenarda oynayarak geçirmiş oyuncuydu. Ben de ilk geldiğimde onu kenarda oynattım. Sonra ise onun orta sahada daha etkili olduğunu düşündüm.

"Aatif kendisini göstermeye başladı"

Aatif ilk geldiğimde bana o heyecanı vermedi. Daha fazlasını yapması gerektiğini düşündüm ve o da son maçlarda bunu gösterdi.

"Salih çalışıyor ama..."

Aatif gösterdi, Alper de gösterdi,ama Salih daha göstermedi. Ama antrenmanlarda daha iyi olduğunu görüyorum. Elimizde şu anda iş yapabileceğimiz, katkı alabileceğimiz oyuncular var.

Fenerbahçe, Avrupa’da 213. sınavda

Alper Potuk

"Mevki önemli değil"

Orta saha olarak başladım. Sonra kanatlarda da oynadım. Nerede oynarsam oynayayım elimden geleni yapıyorum. "Üstünüzde Fenerbahçe forması varsa nerede oynadığın önemli değil. Sağ, sol, orta. Elimden geleni yapmak zorundayım.

Burada 4. senem, 4 farklı hoca ile tanıştım. Hepsinin iyi taraftarlarından bir şeyler öğreniyorum.


 
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...