Derbinin 1 numarası

Rüştü Reçber'in PFDK'ya sevkedilmesiyle birlikte Beşiktaş'ta gözler Cenk Gönen'e çevrildi. Ağrılarını atlatan genç file bekçisi, bugün Fenerbahçe karşısında Kara Kartal'ın kalesini koruyacak.

03 Mayıs 2012, Perşembe 12:00
- A +
Derbinin 1 numarası

Beşiktaş’ta Kadıköy’deki olaylı derbinin sonrasında Rüştü Reçber olay sözler sarfetmiş; “Hakem Özkahya’ya ‘adam değilsin’ dedim” ifadesini kullanmıştı. İşte bu sözler, tecrübeli eldivenin başına dert açtı. Tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevkedilen Rüştü’nün bugünkü derbide oynamaması kesinleşti. Bir de Cenk Gönen’in boynundaki ağrılar ortaya çıkınca, Siyah-Beyazlılar kalesinde kriz yaşamaya başladı.

‘Bizim de hedefimiz var’
Ancak dün Cenk Gönen’den gelen haberler, teknik heyetin yüreğine su serpti. Boynundaki ağrılar tamamen geçen Cenk Gönen’in bugünkü Fenerbahçe derbisinde oynaması kesinleşti. Ne pahasına olursa olsun Fiyapı İnönü Stadı’ndaki karşılaşmada sahaya çıkacağını belirten yıldız oyuncu, “Kötü bir sezon geçirdik, evet... Ancak buna güzel bir son vermek elimizde. Fenerbahçe şampiyonluğa oynuyor olabilir. Biz de kazanmak ve Avrupa Ligi’ne direkt katılmak istiyoruz. Bunun için terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...