MENÜ

Depresyondan kurtulma yöntemleri - Orijinal Yoga Sistemi

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş tarafından hazırlanan “Depresyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde yaşam sevincinizi yükseltip depresyondan kurtularak daha aktif ve mutlu bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

25 Kasım 2020, Çarşamba 16:53 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na (UYF) üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş tarafından hazırlanan “Depresyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki Orijinal Yoga Sistemi teknikleri sayesinde yaşam sevincinizi yükseltip depresyondan kurtularak daha aktif ve mutlu bir yaşama merhaba diyebilirsiniz. 

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “Depresyon için Yoga/Orijinal Yoga Sistemi” videosundaki tekniklerin faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Bu videoda depresyonun giderilmesine destek olan çok özel Orijinal Yoga Sistemi teknikleri yer almaktadır. Videoda uygulanan nefes, biyoenerji, konsantrasyon ve duruşlar, sinir sisteminin rahatlamasını, gerilim ve endişelerin giderilmesini sağlamaktadır. Zihinsel gerginlik atılmakta, sinir sistemi gevşemekte ve zekâ aktifleşmektedir. Böylece hayat, depresyon yerine sevinç ve hoşnutlukla dolmaktadır.” 

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Çiler Karataş, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemini vurguladı. Karataş, “Videodaki teknikleri düzenli bir şekilde uygulayarak depresyonun etkilerinden kurtulacak, yaşamdan doyasıya keyif alabileceksiniz” diyerek herkesi mutlu ve sağlıklı bir yaşamın anahtarı olan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...