Deniz Çoban, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemini yorumladı: MHK, ters köşe yaptı!

Süper Lig'in 16. haftasında oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemi belli oldu. Ülker Stadyumu'nda pazar günü saat 19:00'da başlayacak karşılaşmayı tecrübeli hakem Cüneyt Çakır ve ekibi yönetecek. Merakla beklenen dev derbi öncesi hakem yorumcumuz Deniz Çoban, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakem atamasını değerlendirdi.

18 Aralık 2019, Çarşamba 17:15 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakemi belli oldu... Süper Lig'in 16. haftasında oynanacak olan Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini hakem Cüneyt Çakır ve ekibi yönetecek.

Ülker Stadyumu'nda pazar günü saat 19:00'da başlayacak karşılaşma öncesi nefesler tutuldu.

Merakla beklenen dev derbi öncesi hakem yorumcumuz Deniz Çoban, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinin hakem atamasını değerlendirdi.

Cüneyt Çakır'ın Avrupa'nın ilk üç hakeminden biri olarak gösterildiğini ifade eden Deniz Çoban, "Türkiye'de hangi zor maç oynanacaksa ilk aday Cüneyt Çakır'dır. O yüzden Cüneyt Çakır isminin bu maça atanmasında herhangi bir sıkıntı yok." dedi.

Geçen hafta yapılan hakem atamalarını göz önünde bulundurarak bu hafta oynanacak Fenerbahçe - Beşiktaş derbisine Halil Umut Meler'in atanacağını düşündüğünü ifade eden Deniz Çoban, "Cüneyt Çakır sezon başında bir derbi yönetmişti. 'Kısa zamanda bir derbi daha vermezler' diye düşünmüştüm." dedi.

Cüneyt Çakır'ın Göztepe - Gençlerbirliği maçını yönettiğine dikkat çeken Deniz Çoban, "Halil Umut Meler'in geçen hafta maçı yoktu. Genelde derbiye atanması beklenen hakem bir hafta önceden maça verilmez ki bir problem yaşamasın diye... Merkez Hakem Kurulu bir anlamda beni de ters köşe yapmış oldu" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...