Dalkıran, sezonu WSK Final Cup ile Kapadı

Milli sporcumuz Mehmet Mert Dalkıran, geçtiğimiz hafta sonu İtalya'nın Castelletto 7 Laghi pistinde düzenlenen WSK Serisi'nin son ve en prestijli yarışı olan WSK Final Cup'ta mücadele etti.

06 Mayıs 2014, Salı 17:03 Son Güncelleme:
- A +
Dalkıran, sezonu WSK Final Cup ile Kapadı

Milli sporcumuz Mehmet Mert Dalkıran, geçtiğimiz hafta sonu İtalya’nın Castelletto 7 Laghi pistinde düzenlenen WSK Serisi’nin son ve en prestijli yarışı olan WSK Final Cup’ta mücadele etti. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sezonun en başarılı mini kategori pilotları ile mücadele eden sporcumuz; Cuma günü yapılan sıralama turlarında 50 pilot arasında 9. zamanı elde ederek grup yarışlarına grid de 5. sırada başlamaya hak kazandı.

Yapılan grup yarışlarından iki 10.luk ve bir 2.lik çıkaran TopKart Junior Team- Comer SPA pilotu Mert, 23 toplam ceza puanı ile yarı final yarışlarına 34 finalist arasında 13. sırada başlamaya hak kazandı. Yarı final yarışında start ile birlikte 6.lığa tırmanan milli sporcumuz 8 turluk yarışı 10. sırada bitirdi.

10 tur üzerinden koşulan Final yarışında; son iki tura 10. sırada giren sporcumuz, 9. turda önünde yaşanan kaza sonrasında yoldan çıkarak 29.luğa kadar geriledi. Damalı bayrağı 23. sırada gören mini pilotumuz tüm hafta sonu sergilediği performansı ile seyredenlerin beğenisini kazandı.

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği yükselişine bu yarışta da devam eden Mert, önümüzdeki sezon çalışmalarına Kasım ayında Yunanistan ve İtalya’da katılacağı özel kupa yarışları ile başlayacak.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...