Cüneyt Çakır kararı sonrası flaş yorum: Çaresiz kaldılar!

Süper Lig'in 16. haftası dev derbiye sahne oldu. Fenerbahçe, evinde ezeli rakibi Beşiktaş'ı konuk etti. Karşılaşmayı 3-1'lik skorla Fenerbahçe kazandı. Derbinin ardından maçın hakemi Cüneyt Çakır ve VAR hakemi Mete Kalkavan'ın kararları çok konuşuldu. Merkez Hakem Kurulu 17. haftada oynanacak maçların hakem atamalarını açıkladı. Bu hafta oynanacak maçlarda Cüneyt Çakır ve Mete Kalkavan'a görev verilmedi. Hakem yorumcumuz Deniz Çoban, MHK'nin Cüneyt Çakır ve Mete Kalkavan kararını yorumladı.

25 Aralık 2019, Çarşamba 15:40 Son Güncelleme:
- A +

Fenerbahçe, Süper Lig'de geride bıraktığımız hafta ezeli rakibi Beşiktaş'ı evinde konuk etti. Karşılaşmayı 3-1'lik skorla sarı-lacivertliler kazandı.

Derbinin ardından maçın hakemi Cüneyt Çakır ve VAR hakemi Mete Kalkavan'ın kararları çok konuşuldu.

Merkez Hakem Kurulu 17. haftada oynanacak maçların hakem atamalarını açıkladı. Bu hafta oynanacak maçlarda Cüneyt Çakır ve Mete Kalkavan'a görev verilmedi.

Hakem yorumcumuz Deniz Çoban, MHK'nin Cüneyt Çakır ve Mete Kalkavan kararını yorumladı.

MHK'nin maçlara hakem atarken çaresiz kaldığını ifade eden Deniz Çoban, "Öyle bir ortamdayız ki herkes hakemleri tırnak içinde söylüyorum 'namussuzluk' ile suçluyor. MHK'yi yönetenleri bir çeşit oyunun içinde olmakla suçluyor. Böyle ortamda hakemi korumak zorundasınız, kulüplere hakem beğendirmek zorundasınız. Bir de o maça en uygun hakemi bulup atamak zorundasınız." dedi.

MHK'nin bazı hakemleri bazı maçlara veremediğini ifade eden Deniz Çoban, "Şu noktada ne atama kurulunda olmak isterdim, ne de MHK başkanı Zekeriya Alp'in yerinde olmak isterdim" dedi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...