CSKA'da son dakika

Zemine güvenen İspanyol hocanın, ayrıca Beşiktaş karşısına hücum ağırlıklı bir kadro çıkartacağı belirtiliyor.

29 Eylül 2009, Salı 04:30
- A +
CSKA'da son dakika

İlk maçta Alman temsilcisi Wolfsburg’a 3-1 yenilen CSKA Moskova’nın hocası Juande Ramos, tüm planlarını Şampiyonlar Ligi’nde 3 puanla tanışmak üstüne kurdu. Luzhniki Stadı zemininin sentetik çimle kaplı olmasının avantajını iyi kullanmak isteyen İspanyol teknik adamın, Beşiktaş karşısına ofansif bir kadro çıkaracağı belirtildi.

Wagner Love’u arıyorlar

2-0 mağlup oldukları Zenit maçında hücum bölgesindeki oyuncularından tam performans alamayan Ramos’un buradaki en önemli kozu ise Guilherme... Ancak Palmeiras’a gönderilen Wagner Love’un yokluğunu takımın büyük oranda hissettiği belirtildi. İspanyol hocanın üzerinde durduğu ve güvendiği isimlerin başında ise Manchester United’ın listesinde olan kaleci İgor Akinfeev, savunma oyuncuları Aleksei Berezutski ile kardeşi Vasili, Sergey İgnashevich ve orta sahanın yıldızı 10 numaralı formayı giyen genç futbolcu Alan Dzagoev...

Mini Yorum: Bu da Denizli mantığı!

Hatırlayın, geçen yıl sezon sonu... Kartal arka arkaya Başkent’te oynayacak. Suni çime, havasına, suyuna alışmak için... 10 günü aşkın süre İstanbul’a ayak basan olmadı. Bu doğru mantık; o zamanlar övgü almıştı. Elbette sonuçta Başkent’te 6 puan kazanıldı. Takım aynı, hoca aynı. Bu kez yer Moskova. Hem de soğuk deyince akla gelen ilk önemli kent. İstanbul ile arasında iki-üç kata varan sıcaklık ve iklim değişimi hakim. Asıl böyle bir yere gidilirken benzer önlemler alınması gerekirdi. Denizli’nin bu mantığını anlamak için gerçekten kahin olmak gerek. Oysa, kendisi bizzat idman öncesinde, “Rusya’ya erken gideceğiz. Epey ısı farkı var. Eğer sorun çıkarsa da, iklim benzeri olan içeride bir yerde kamp yapacağız” demişti. Kalkıştan 2 saat 45 dakika sonra Moskova’ya indik. İçerisi hamam, dışarısı buzhane. Kapıdan çıkanın başına ok gibi ağrı saplanıyor. Vücut direncini yitirip, dengesini kaybediyor. Böylesine önemli bir maçta oyuncuların fizyolojik yapısını düşünmeyen teknik ekibin mantığına akıl sır ermiyor. Umarız bu mantıksızlık ve eksik uygulamanın faturasını Beşiktaş sahada ödemez. Şimdi Denizli’ye sormak lazım. “Hocam bu kararın neresi doğru?”

Orhan Yıldırım

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...