Consonni: Geçen yılın üstüne çıkmalıyız

Alanya - Antalya etabını 3. sırada tamamlayan UAE Team Emirates'in İtalyan bisikletçisi Simone Consonni, TUR'da geçen yıl takım olarak yakalandıkları başarının üstüne çıkmak istediklerini söyledi.

10 Ekim 2018, Çarşamba 19:22 Son Güncelleme:
- A +
Consonni: Geçen yılın üstüne çıkmalıyız

54.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bu yıl ikinci kez World Tour Kategorisinde yani en üst seviyede düzenleniyor. Geçtiğimiz yılki yarışta yalnızca 4 World Tour takımı yer almasına karşın bu yıl dünyanın en büyük takımlarından 9 tanesi Türkiye'ye geldi. 9 takım arasında şüphesiz en çok dikkat çeken ise geçen yılın genel klasman lideri Diego Ulussi'yi de kadrosunda barındıran UAE Team Emirates ekibi. 

Takım her ne kadar Arap sermayesi tarafından destekleniyor olsa da, Türkiye'ye gelen sporcuların arasında hiç Arap sporcu yer almıyor. 3 İtalyan, 2 Norveçli, 1 Hırvat ve 1 Polonyalıdan oluşan 7 kişilik takımın beklenti yaratan isimleri ise bisiklet sporunun önemli bir ekolü olarak kabul edilen İtalyanlar...

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na ikinci kez katılan Simone Consonni de bu isimlerden biri. Genç sporcu, etap öncesi VIP alanda takım arkadaşlarıyla birlikte kahvesini yudumlarken, halinden bir hayli memnun gözüküyordu. Onun bu olumlu enerjisinden cesaret alarak yanına yaklaştık ve ayaküstü sohbetimizde TUR'a ilişkin şu diyalog yaşandı:

 -Öncelikle TUR'a ve dolayısıyla Türkiye'ye hoşgeldin. İkinci kez katıldığın Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu senin için ne ifade ediyor? 

Geçen sene iki etapta podyuma çıkma başarısı gösterdim. Ayrıca genel klasman lideri de yine bizim takımımızdan çıktı. O yüzden Türkiye Turu'na ilişkin son derece pozitif duygular besliyorum.  

-Bu sene parkurda önemli değişiklikler var ve etapların çoğu sprintle sonuçlanacak, bu durum sizi nasıl etkiler?

Elbette bir sprinter olarak ben bu durumdan memnunum ancak geçen yıl da sprint etapları yoğunluktaydı ve hiçbiri de kolay geçmemişti. TUR 2017'de takım olarak yakaladığımız başarının üstüne koyabilmek için bu sene de fazlasıyla terlemek zorunda kalacağız.  

 Bu konuşmanın ardından bisikletine atlayıp start bölgesine giden Consonni, kendi ifadesiyle zor olanı başardı ve Alanya -Antalya etabını 3. sırada tamamlayarak TUR'un geri kalanında yapabileceklerine dair en somut işareti verdi. 

Ahmet Batuhan Özdemir

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...