Cocu ile fesih görüşmeleri başladı

Fenerbahçe Yönetimi, Cocu’nun menaceri Rob Jansen’i İstanbul’a davet etti. Hollandalı teknik adamın sözleşmesini fesh etmek için pazarlıklar başladı. Yönetim, 1 yıllık maaşının altına işi bitirmek istiyor.

09 Ekim 2018, Salı 06:00 Son Güncelleme:
- A +
Cocu ile fesih görüşmeleri başladı

Başakşehir maçının 0-0 bitmesi, Ali Koç ve yönetimin sabrını taşırdı. Karşılaşmanın hemen ardından yapılan olağanüstü toplantıda Phillip Cocu ile yolların ayrılması kararı verildi. 47 yaşındaki çalıştırıcının menaceri Rob Jansen, İstanbul’a davet edildi.

Dün sözleşmenin feshi için görüşmeler başladı. Ali Koç, daha önce yaptığı bir açıklamada, 3 senelik kontrat imzalanan Cocu’yu kovmaları halinde tazminat olarak 1 yıllık maaşını ödeyeceklerini söylemişti. Jansen ile yapılan pazarlıklarda bu rakamın da altına anlaşma sağlanmaya çalışılacak. Ancak başkanın, fazla vakit kaybetmemek adına bu olayı en kısa sürede sonuca bağlamak istediği öğrenildi.

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada teknik direktör değiştirme operasyonu tamamlanacak. Phillip Cocu’nun yardımcılarından Chris van der Weerden’in gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Sonradan teknik ekibe katılan Erwin Koeman’ın durumu ise belirsiz. Koeman’la ilgili kararın, yeni gelecek teknik adama bırakılması bekleniyor.

‘İstifa etmem’

Cocu, istifa etmeyeceğini birçok kez dile getirdi. Hollandalı teknik adam son olarak Başakşehir maçının ardından düzenlenen basın toplantısında da bu yöndeki bir soruyu, “Hayır, istifayı düşünmüyorum” diyerek yanıtladı. 47 yaşındaki çalıştırıcı, Başakşehir karşısında iyi bir futbol sergilediklerini, takımında yüksek bir enerji gördüğünü de sözlerine ekledi. Cocu, tribünlerin protestoları için ise, “Taraftarın bazı tepkilerini yansıtmaları son derece normal” yorumunda bulundu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...