MENÜ

Cimnastik antrenörlerine eğitim semineri

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol de yer alan Temel Spor Eğitimi Programının hazırlanması, okul öncesi, temel eğitim ve özel eğitim okullarının ders programına eklenmesi gereğince 81 ilin cimnastik antrenörlerine Trabzon’da eğitim semineri verildi.

11 Mayıs 2019, Cumartesi 14:04 Son Güncelleme:
- A +
Cimnastik antrenörlerine eğitim semineri

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol de yer alan Temel Spor Eğitimi Programının hazırlanması, okul öncesi, temel eğitim ve özel eğitim okullarının ders programına eklenmesi gereğince cimnastik antrenörlerine eğitim semineri verildi.

Spor Eğitim Daire Başkanlığı ve Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen seminere Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı cimnastik antrenörleri katıldı. Trabzon’da 9-11 Mayıs 2019 tarihleri arasında üç gün süren seminer boyunca katılımcılara tecrübeli antrenörler tarafından önce teorik bilgiler verildi, ardından da Yomra Cimnastik Salonu’nda da bilgiler uygulamalı olarak gösterildi.

Proje ile çocukların erken yaşta sporla buluşması ve yeteneklerinin keşfedilmesinin yanı sıra obezitenin de önlenmesi amaçlanıyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...