MENÜ

Chelsea için devasa teklif! 3.5 milyar Dolar

Rus milyarder Roman Abramovich'in Chelsea'yi satışa çıkarmasının ardından İngiliz devi, dünyadaki milyarder isimlerden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Suudi Arabistan'dan Saudi Media Group'un Chelsea'yi satın almak için 3.5 milyar Dolar'lık devasa bir teklif sunduğu iddia edildi.

14 Mart 2022, Pazartesi 18:41 Son Güncelleme:
- A +
Chelsea için devasa teklif! 3.5 milyar Dolar

Rus milyarder Roman Abramovich'in Chelsea'yi satışa çıkarmasının ardından İngiliz devi, dünyadaki milyarder isimlerden büyük ilgi görmeye devam ediyor.

CBS Sports'tan Ben Jacobs'ın haberine göre Roman Abramovich'in kulübü satışa çıkarmasının ardından Saudi Media Group, kulüp için büyük bir teklifte bulundu. Doğrudan hükümet bağlantısı olmayan özel bir konsorsiyuma liderlik eden ve büyük bir Chelsea taraftarı olan Mohamed Alkhereiji, İngiliz devini satın almak istiyor.

Orta Doğu'daki en büyük medya grubu olan Saudi Media Group, aynı zamanda reklam, konaklama, spor ve bankacılık sektörlerinde de faaliyet gösteriyor.

Mal varlıkları donduruldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yakın ilişkileri olduğu iddiasıyla yaptırımlara maruz kalan Rus milyarder Roman Abramovich'in, Chelsea de dahil olmak üzere İngiltere'deki tüm varlıkları dondurulmuştu.

Rus iş insanı Roman Abramovich, 2 Mart tarihinde yaptığı açıklamada İngiliz kulübünü satma kararı aldığını açıklamıştı. Bu karar doğrultusunda satıştan elde edilecek gelirin ise Ukrayna'da savaş mağdurları için kurulacak bir vakfa bağışlanacağını belirtmişti.

İngiliz hükümeti tarafından alınan karar doğrultusunda Chelsea Kulübü'nün satışı da şu aşamada ciddi bir belirsizliğe dönüşmüş durumda. Herhangi bir mal varlığı satışı gerçekleştiremeyecek olan kulübün satışının nasıl gerçekleşeceği merak konusu olmaya devam ediyor.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...