Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu izleyiciyle buluşuyor

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan "Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu" izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Barış Pirhasan'ın senaryosunu kaleme aldığı, yapımcılığını ise Dijital Sanatlar'ın üstlendiği film, 22 Kasım'da vizyona girecek. İşte filme dair tüm detaylar...

21 Kasım 2019, Perşembe 17:17 Son Güncelleme:
- A +

Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesi Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filmi 22 Kasım'da vizyona girecek. Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu, 18 Kasım 2017'de hayatını kaybetmişti.

Spor kariyerine 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdıran, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen sporcu Naim Süleymanoğlu'nun hikayesi Özer Feyzioğlu tarafından senaryolaştırdı.

Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun yaptığı filmin yapımcılığını Mustafa Uslu üstlendi.

Naim Süleymanoğlu'nu Hayat Van Eck'in canlandırdığı filmde Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek ve Bülent Alkış da rol aldı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...